Wiele razy udało mi się sprawdzić w praktyce, że reportaż ślubny bez reżyserowania i bez ciągłego ustawiania jest możliwy. I co najważniejsze , jest on o niebo lepszy. Spontaniczne zdjęcia ślubne pełne emocji po latach znacznie lepiej przywołują wspomnienia niż odegrane sytuacje. Nie jest to łatwe zadanie, bo wymaga od fotografa szczególnej uwagi.

Spontaniczny, profesjonalny reportaż ze ślubu w Pruszczu Gdańskim

Poniekąd też umiejętności przewidywania, a przede wszystkim umiejętności technicznych, które pozwolą nadążyć za tempem weselnych wydarzeń. Dlatego wpisując w wyszukiwarkę słowa „fotograf ślubny Pruszcz Gdański” poświęć trochę czasu na sprawdzenie wyników. Jak to zrobić, opiszę w dalszej części tekstu.

Fotograf ślubny Pruszcz Gdański – poznajcie wizję profesjonalisty

Moje fotografie ślubne są ujęciami niepozowanymi, spontanicznymi, złapanymi w chwili, która wydaje się niezwykła. Podczas tego najpiękniejszego dnia, gdy chwile wyjątkowe i piękne emocje przeplatają się ze łzami wzruszenia, momentów, które trzeba uwiecznić jest bardzo wiele. Moja wizja opiera się najczęściej o plastyczny obraz, tworzący się z połączenia Waszych sylwetek, typów urody, otaczających Was wnętrz, krajobrazów, ludzi.

Jednym słowem, biorę pod uwagę wszystko, co sprawi, że zdjęcia ze ślubu staną się piękną pamiątką. Jestem fotografem ślubnym, który nie planuje, jednak przyznam Wam szczerze, że przed tym ważnym dniem układam w głowie wiele koncepcji, które chciałbym zrealizować. Gdy jestem z Wami, po prostu tworzę.

Pomysł na zdjęcia ślubne – jakie są Wasze propozycje?

Oprócz moich wizji, pomysłów, kompozycji słucham Waszych propozycji i jestem na nie otwarty. Wasze zdjęcia ślubne muszą być zapisem niezwykłych emocji, uczuć, szczęścia i to Wy najlepiej wiecie, co chcielibyście na nich pokazać. Jeżeli zatem są takie lokalizacje, elementy, które muszą znaleźć się w zbiorze fotografii z przygotowań, ślubu, wesela lub sesji ślubnej, słucham.

Poznajmy się wcześniej, spotkajmy się przy kawie, aby wszystko omówić. Zachęcam jednocześnie, aby przed ślubem oswoić się z obiektywem, ze mną i nabrać pewności siebie. Sesja narzeczeńska jest w tej kwestii niezastąpiona. W tym dniu będziecie wyglądać pięknie, a ja to uwiecznię.

Sprawdź dostępność terminu i cenę

Reportaż Ślubny

Jestem z aparatem wszędzie tam,
gdzie chcecie abym z Wami był.

Sesje Ślubne

Pora roku, miejsce są ważne.
Najważniejsze jednak są emocje.

Czas na próbę generalną

Zapraszam na sesje narzeczeńskie, sesje ślubne i reportaże z dnia ślubu. Pracuję w wielu miastach, najczęściej są to Gdańsk, Gdynia i pozostałe lokalizacje Województwa Pomorskiego. Zaglądam też z aparatem do Pruszcza Gdańskiego. Jeśli zdecydujecie się na spotkanie lub sesję narzeczeńską, zacznę od przedstawienia się. Cześć, jestem Rafał i mam nadzieję stać się częścią Waszych, najważniejszych chwil.

Historia wzruszających chwil Waszego ślubu okiem fotografa

Wasz ślub to szczególny moment historii, którą wspólnie tworzycie. Jako fotograf, wykonywałem wiele zdjęć ślubnych na ceremoniach, odbywających się w całej Polsce. Najczęściej pracuję na terenie Pomorza, dlatego jeśli organizujecie ślub w Pruszczu Gdańskim lub okolicach, chętnie podejmę się roli fotografa ślubnego.

Moje doświadczenie i nieograniczona chęć robienia zdjęć sprawiają, że wraz z aparatem jesteśmy tam, gdzie nas potrzeba. Wyłapuję momenty wzruszające, zabawne, urocze i tworzę z nich starannie skomponowaną historię. Jak? Profesjonalnie i spontanicznie. Naturalnie wyglądające zdjęcia ślubne to efekt, który prezentuję w portfolio i w albumach podczas pierwszego spotkania.

Przed ceremonią – przeżyjcie to jeszcze raz

Fotograf ślubny jest osobą, dzięki której przeżyjecie jeszcze raz niezwykłe chwile przygotowań do zaślubin, ceremonii oraz zabawy weselnej. Jako doświadczony fotograf wiem, że Państwo Młodzi w dniu ślubu nie są w stanie zobaczyć i zapamiętać wszystkiego, co dzieje się w ich otoczeniu. Jestem z Wami, by uwiecznić wszystko na profesjonalnych fotografiach, które oddadzą klimat, dynamikę oraz wyjątkowość tych wzruszających chwil.

Usiądźcie wygodnie, gdy emocje opadną, zaprezentuję Wam zdjęcia z dnia ślubu i sesji ślubnej. Powróćcie do tych pięknych chwil i wyobraźcie sobie, że ktoś opowiada Wam historię wyjątkowej znajomości. Teraz możecie pisać jej kolejne rozdziały.

potrtret panny młodej fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański
rustykalna sesja ślubna fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-
całująca się para młoda fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański
potret pana młodego fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański

Fotograf na wesele w Pruszczu Gdańskim - jak wybrać fotografa ślubnego

Zadanie jest o tyle trudne, że wybór odpowiedniego fotografa ślubnego jest ważny. Bez wątpienia zdjęcia ślubne są najtrwalszą pamiątką z dnia ślubu i szkoda by było, gdyby były słabej jakości. Na szczęście możecie wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które w znaczny sposób zmniejszą te ryzyko 😉

– Spośród profesjonalnych fotografów ślubnych wybieraj tych, którzy nie muszą przejechać całej Polski, aby dotrzeć do Pruszcza Gdańskiego. To obniża prawdopodobieństwo, że fotograf nie dotrze na czas. Unikniecie także konieczności organizowania noclegu dla fotografa, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

– Okazja na wykonanie zdjęć, z niektórych momentów w dniu ślubu jest tylko jedna i nie ma szans na powtórkę. Dlatego tak ważne jest doświadczenie w fotografii ślubnej . Jeśli pojawiają się wątpliwości, to zapytajcie wybranego fotografa, o to jak radzi sobie w trudnych sytuacjach i jakie jest jego doświadczenie w branży.

– Przeczytajcie opinie o fotografie ślubnym, którego wstępnie wybraliście. Najbardziej liczą się te wystawiane w Google i na FB., bo dają możliwość weryfikacji. Zawsze przecież możesz zapytać osobę, która je wystawiła pisząc prywatną wiadomość.

– Portfolio jest ważne, bo dobrze prowadzone pokazuje aktualny poziom umiejętności fotografa ślubnego. Ale jeśli w galerii znajdują się jedynie zdjęcia plenerowe, to warto poprosić o więcej zdjęć ślubnych niż tylko te w portfolio. W ten sposób dowiecie się, czy fotograf ślubny oddaje cały materiał na jednakowo wysokim poziomie wykonania oraz jak sobie radzi w zmieniających się warunkach i trudnych sytuacjach.

– Dobrym pomysłem jest spotkanie się z wybranym fotografem, albo rozmowa np. na Skype. W rozmowie możecie dowiedzieć się dużo więcej o szczegółach współpracy. Będzie to też okazja do zobaczenia na żywo albumów ślubnych. Sami ocenicie jakość wykonania, będziecie wiedzieli za co dokładnie płacicie.

– Pytajcie o wszystko co Wam przyjdzie do głowy. Pamiętajcie że dla Was to pierwszy ślub, a dobry fotograf ślubny w jednym sezonie jest na kilku, kilkudziesięciu weselach. To spora różnica.

– Jeśli jesteście pewni dokonanego wyboru, ale macie obawy o to jak sami odnajdziecie się przed obiektywem, to warto rozważyć udział w sesji narzeczeńskiej. Oprócz nabrania pewności siebie, zyskacie jeszcze parę innych rzeczy, o których napisałem tutaj.

Fotograf Ślubny

Najpiękniejsze chwilena Twoich zdjęciach

Najlepszy Fotograf Ślubny Pruszcz Gdański

Wyjaśnijmy to od razu – nie ma czegoś takiego jak najlepszy fotograf ślubny w Pruszczu Gdańskim 😉 Co najwyżej może to być czyjaś subiektywna ocena. Więc najlepszym będzie po prostu taki, którego zdjęcia najbardziej Wam odpowiadają. Czasem zdarza się, że zaręczone pary decydują o wyborze fotografa ślubnego kierując się głównie ilością zdjęć i ceną w ofercie. To dobra droga na otrzymanie dużej liczby zdjęć, ale niskiej jakości.

Pomyślcie, czym są dla Was zdjęcia ze ślubu i wesela i jaką wartość ze sobą niosą. Zastanówcie się nad ich estetyką. Czy zależy Wam na efekcie WOW, czy wystarczą Wam po prostu zwykłe zdjęcia? Jeśli chcecie aby reportaż był prawdziwy i dynamiczny i podobają się Wam naturalne, reportażowe fotografie ślubne, to sprawdźcie  moją ofertę ślubną.

Romantyczne Chwile

Plener ŚlubnyTak jak sobie wymarzysz

Zabawa, radość, śmiech – wesele na fotografiach

Wesele to chwile ogromnej radości, które dzielicie z najbliższymi. Fotograf ślubny, który potrafi oddać jego klimat, tworzy opowieść fotograficzną, dzięki której zobaczycie, że wasze wesele z klasą zostało zorganizowane perfekcyjnie. Film z wesela może zniknąć w szufladzie, a zdjęcia pozostaną w rodzinnym albumie, który z chęcią otworzycie w wolnej chwili, gdy foto relacja przypomni Wam tę magię, towarzyszącą Wam w dniu ślubu.

Fotografie ślubne – wszystko, co chcecie zapamiętać

Uwielbiam swoją pracę, dlatego do każdego zadania podchodzę z ogromnym zaangażowaniem. Fotograf ślubny Pruszcz Gdański? Polecam się, jeśli chcecie zyskać foto pamiątkę ze ślubu i wesela. Opowiem Wam wszystko ze szczegółami. Kiedy o 18.00 rozmawialiście z ciocią Jadzią, ja obserwowałem i fotografowałem wszystkie zdarzenia, które chcielibyście zobaczyć. Tak, w dniu ślubu potrzebna jest Wam dodatkowa para oczu. Ja, fotograf ślubny oferuję się być Waszymi, dodatkowymi oczyma.

Fotograf na ślub w Pruszczu Gdańskim, sesja plener w dogodnym terminie

Sesja ślubna jest doskonałym pretekstem do przedłużenia niezwykłych momentów, które na zawsze zapiszą się w Waszej pamięci. Jako fotograf ślubny z wieloletnim doświadczeniem wiem, że organizacja sesji ślubnej w dogodnym terminie jest doskonałym pomysłem. Sesja ślubna w dniu ślubu nie jest już praktykowana. W tym ważnym dniu poświęćcie czas sobie i swoim bliskim.

Zdjęcia ślubne w wyjątkowej aranżacji Pruszcza Gdańskiego lub okolicy zaplanujemy wspólnie, by złapać doskonałe światło, Wasz dobry nastrój i stworzyć z nich unikalne fotografie. Czy doświadczony fotograf ślubny ma świeże podejście do robienia zdjęć. Jak najbardziej. Jakie są Wasze opinie po obejrzeniu mojego portfolio? Zapraszam do kontaktu.

Fotografia ślubna Pruszcz Gdański - ile kosztuje

Ile trzeba zapłacić fotografowi ślubnemu w Pruszczu Gdańskim za wykonanie reportażu? To dość ważna kwestia w ustalaniu budżetu na organizację ślubu. Ostateczny koszt będzie zależał od wielu czynników. W mojej ofercie proponuję 3 pakiety z różną zawartością. Przygotowałem je w oparciu o najczęściej wybierane usługi przez Pary Młode.

Jeśli wypełnisz zamieszczony niżej formularz, to otrzymasz ode mnie szczegółowy opis z cenami. Jeśli jesteś na tej stronie bo szukasz fotografa ślubnego w Pruszczu Gdańskim, to gwarantuję, że wykonam reportaż ślubny bez dodatkowych kosztów związanych z dojazdem.

STARTER

KAMERALNE PRZYJĘCIA

 • - 8 godzin fotografowania
 • - 200 zdjęć w autorskiej obróbce
 • - galeria online z hasłem
 • - nośnik USB + etui
 • - dojazd (do 250 km od Gdańska)
 • - mini sesja w dniu ślubu
Zapytaj

STANDARD

ROZSĄDNA PROPOZYCJA

 • - 10 godzin fotografowania
 • - 300 zdjęć w autorskiej obróbce
 • - galeria online z hasłem
 • - nośnik USB + etui
 • - dojazd (do 250 km od Gdańska)
 • - mini sesja w dniu ślubu
 • - pakiet dokumentacyjny 300 zdjęć
 • - sesja narzeczeńska
 • - mały fotoalbum 20x30cm
Zapytaj

PREMIUM

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY

 • - 12 godzin fotografowania
 • - 400 zdjęć w autorskiej obróbce
 • - galeria online z hasłem
 • - nośnik USB + etui
 • - dojazd (do 250 km od Gdańska)
 • - mini sesja w dniu ślubu
 • - pakiet dokumentacyjny 500 zdjęć
 • - sesja narzeczeńska
 • - duży fotoalbum 30x30cm
 • - sesja plenerowa w innym dniu
 • - zdjęcia z drona na wybranej sesji
Zapytaj

LUX

DLA WYMAGAJĄCYCH

 • - 12 godzin fotografowania
 • - 500 zdjęć w autorskiej obróbce
 • - galeria online z hasłem
 • - nośnik USB + etui
 • - dojazd (do 250 km od Gdańska)
 • - mini sesja w dniu ślubu
 • - pakiet dokumentacyjny 500 zdjęć
 • - sesja narzeczeńska
 • - 3 duże fotoalbumy 30x30cm
 • - sesja plenerowa w innym dniu
 • - zdjęcia z drona na wybranej sesji
 • - video - teledysk ślubny w innym dniu
Zapytaj

Zapytaj o Termin i Cenę

Wypełnij informacje na temat Twojego wesela, a ja szybko odeślę Ci cennik.

Planujemy Wesele w Pruszczu Gdańskim

Planujesz wesele w Pruszczu Gdańskim? Przypuśćmy, że zdecydowaliście już o wyborze fotografa ślubnego 😉 Jeśli chcecie, to chętnie polecę kilku usługodawców, z którymi pracowałem przy okazji różnych wesel. Jeśli potrzebujesz filmowców, zespołu, DJ-a, barmanów, to mam na swojej liście firmy do polecenia. Na rynku usług i atrakcji weselnych jest ich mnóstwo i nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Utrzymuję kontakt z tymi usługodawcami, którzy moim zdaniem wypadli bardzo dobrze na fotografowanych przeze mnie weselach. Dlatego chętnie pomagam moim Parom Młodym, aby wesele, które planują było wyjątkowe pod każdym względem 😉

romantyczna sesja ślubna w lesie fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-
romantyczna sesja ślubna w parku fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-Z
sesja ślubna nad morzem fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański
klasyczne czarno białe zdjęcia ślubne fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-
sesja ślubna w stylu pin-up fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-

Zobacz więcej historii miłosnych

Fotograf Ślubny Pruszcz Gdański - Profesjonalna Fotografia Ślubna