Wiele razy udało mi się sprawdzić w praktyce, że reportaż ślubny bez reżyserowania i bez ciągłego ustawiania jest możliwy. I co najważniejsze , jest on o niebo lepszy. Spontaniczne zdjęcia ślubne pełne emocji po latach znacznie lepiej przywołują wspomnienia niż odegrane sytuacje.

Nie jest to łatwe zadanie, bo wymaga od fotografa szczególnej uwagi . Poniekąd też umiejętności przewidywania, a przede wszystkim umiejętności technicznych, które pozwolą nadążyć za tempem weselnych wydarzeń. Dlatego wpisując w wyszukiwarkę słowa „fotograf ślubny Pruszcz Gdański” poświęć trochę czasu na sprawdzenie wyników. Jak to zrobić, opiszę w dalszej części tekstu.

Reportaż Ślubny

Jestem z aparatem wszędzie tam,
gdzie chcecie abym z Wami był.

Sesje Ślubne

Pora roku, miejsce są ważne.
Najważniejsze jednak są emocje.

Fotograf na wesele w Pruszczu Gdańskim - jak wybrać fotografa ślubnego

Zadanie jest o tyle trudne, że wybór odpowiedniego fotografa ślubnego jest ważny. Bez wątpienia zdjęcia ślubne są najtrwalszą pamiątką z dnia ślubu i szkoda by było, gdyby były słabej jakości. Na szczęście możecie wziąć pod uwagę kilka wskazówek, które w znaczny sposób zmniejszą te ryzyko 😉

– Spośród profesjonalnych fotografów ślubnych wybieraj tych, którzy nie muszą przejechać całej Polski, aby dotrzeć do Pruszcza Gdańskiego. To obniża prawdopodobieństwo, że fotograf nie dotrze na czas. Unikniecie także konieczności organizowania noclegu dla fotografa, co wiąże się z dodatkowym kosztem.

– Okazja na wykonanie zdjęć, z niektórych momentów w dniu ślubu jest tylko jedna i nie ma szans na powtórkę. Dlatego tak ważne jest doświadczenie w fotografii ślubnej . Jeśli pojawiają się wątpliwości, to zapytajcie wybranego fotografa, o to jak radzi sobie w trudnych sytuacjach i jakie jest jego doświadczenie w branży.

– Przeczytajcie opinie o fotografie ślubnym, którego wstępnie wybraliście. Najbardziej liczą się te wystawiane w Google i na FB., bo dają możliwość weryfikacji. Zawsze przecież możesz zapytać osobę, która je wystawiła pisząc prywatną wiadomość.

– Portfolio jest ważne, bo dobrze prowadzone pokazuje aktualny poziom umiejętności fotografa ślubnego. Ale jeśli w galerii znajdują się jedynie zdjęcia plenerowe, to warto poprosić o więcej zdjęć ślubnych niż tylko te w portfolio. W ten sposób dowiecie się, czy fotograf ślubny oddaje cały materiał na jednakowo wysokim poziomie wykonania oraz jak sobie radzi w zmieniających się warunkach i trudnych sytuacjach.

– Dobrym pomysłem jest spotkanie się z wybranym fotografem, albo rozmowa np. na Skype. W rozmowie możecie dowiedzieć się dużo więcej o szczegółach współpracy. Będzie to też okazja do zobaczenia na żywo albumów ślubnych. Sami ocenicie jakość wykonania, będziecie wiedzieli za co dokładnie płacicie.

– Pytajcie o wszystko co Wam przyjdzie do głowy. Pamiętajcie że dla Was to pierwszy ślub, a dobry fotograf ślubny w jednym sezonie jest na kilku, kilkudziesięciu weselach. To spora różnica.

– Jeśli jesteście pewni dokonanego wyboru, ale macie obawy o to jak sami odnajdziecie się przed obiektywem, to warto rozważyć udział w sesji narzeczeńskiej. Oprócz nabrania pewności siebie, zyskacie jeszcze parę innych rzeczy, o których napisałem tutaj.

potrtret panny młodej fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański
rustykalna sesja ślubna fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-
całująca się para młoda fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański
potret pana młodego fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański

Fotograf Ślubny

Najpiękniejsze chwile
na Twoich zdjęciach

Najlepszy Fotograf Ślubny Pruszcz Gdański

Wyjaśnijmy to od razu – nie ma czegoś takiego jak najlepszy fotograf ślubny w Pruszczu Gdańskim 😉 Co najwyżej może to być czyjaś subiektywna ocena. Więc najlepszym będzie po prostu taki, którego zdjęcia najbardziej Wam odpowiadają. Czasem zdarza się, że zaręczone pary decydują o wyborze fotografa ślubnego kierując się głównie ilością zdjęć i ceną w ofercie. To dobra droga na otrzymanie dużej liczby zdjęć, ale niskiej jakości.

Pomyślcie, czym są dla Was zdjęcia ze ślubu i wesela i jaką wartość ze sobą niosą. Zastanówcie się nad ich estetyką. Czy zależy Wam na efekcie WOW, czy wystarczą Wam po prostu zwykłe zdjęcia? Jeśli chcecie aby reportaż był prawdziwy i dynamiczny i podobają się Wam naturalne, reportażowe fotografie ślubne, to sprawdźcie  moją ofertę ślubną.

Romantyczne Chwile

Plener Ślubny
Tak jak sobie wymarzysz

Fotografia ślubna Pruszcz Gdański - ile kosztuje

Ile trzeba zapłacić fotografowi ślubnemu w Pruszczu Gdańskim za wykonanie reportażu? To dość ważna kwestia w ustalaniu budżetu na organizację ślubu. Ostateczny koszt będzie zależał od wielu czynników. W mojej ofercie proponuję 3 pakiety z różną zawartością. Przygotowałem je w oparciu o najczęściej wybierane usługi przez Pary Młode.

Jeśli wypełnisz zamieszczony niżej formularz, to otrzymasz ode mnie szczegółowy opis z cenami. Jeśli jesteś na tej stronie bo szukasz fotografa ślubnego w Pruszczu Gdańskim, to gwarantuję, że wykonam reportaż ślubny bez dodatkowych kosztów związanych z dojazdem.

PREMIUM

DLA WYMAGAJĄCYCH

 • - 12 godzin fotografowania (max do 1:00)
 • - 400 zdjęć poddanych autorskiej postprodukcji
 • - galeria internetowa z hasłem
 • - nośnik USB ze zdjęciami + etui
 • - mini sesja w dniu ślubu
 • - dojazd na ślub i wesele (w cenie do 100 km od Gdańska)
 • - zdjęcia z drona w trakcie mini sesji
Zapytaj

STANDARD

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY

 • - 10 godzin fotografowania (max do 1:00)
 • - 300 zdjęć poddanych autorskiej postprodukcji
 • - galeria internetowa z hasłem
 • - nośnik USB ze zdjęciami + etui
 • - mini sesja w dniu ślubu
 • - dojazd na ślub i wesele (w cenie do 100 km od Gdańska)
Zapytaj

STARTER

KAMERALNE PRZYJĘCIA

 • - 8 godzin fotografowania (max do 1:00)
 • - 200 zdjęć poddanych autorskiej postprodukcji
 • - galeria internetowa z hasłem
 • - nośnik DVD ze zdjęciami
 • - mini sesja w dniu ślubu
Zapytaj

Zapytaj o Termin i Cenę

Wypełnij informacje na temat Twojego wesela, a ja szybko odeślę Ci cennik.

Planujemy Wesele w Pruszczu Gdańskim

Planujesz wesele w Pruszczu Gdańskim? Przypuśćmy, że zdecydowaliście już o wyborze fotografa ślubnego 😉 Jeśli chcecie, to chętnie polecę kilku usługodawców, z którymi pracowałem przy okazji różnych wesel. Jeśli potrzebujesz filmowców, zespołu, DJ-a, barmanów, to mam na swojej liście firmy do polecenia. Na rynku usług i atrakcji weselnych jest ich mnóstwo i nigdy nie wiesz na kogo trafisz. Utrzymuję kontakt z tymi usługodawcami, którzy moim zdaniem wypadli bardzo dobrze na fotografowanych przeze mnie weselach. Dlatego chętnie pomagam moim Parom Młodym, aby wesele, które planują było wyjątkowe pod każdym względem 😉

romantyczna sesja ślubna w lesie fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-
romantyczna sesja ślubna w parku fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-Z
sesja ślubna nad morzem fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański
klasyczne czarno białe zdjęcia ślubne fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-
sesja ślubna w stylu pin-up fotograf-weselny-Pruszcz-Gdański-fotografia-ślubna-Pruszcz-Gdański-sesja-ślubna-Pruszcz-Gdański-

Zobacz więcej historii miłosnych

Fotograf Ślubny Pruszcz Gdański - Profesjonalna Fotografia Ślubna