Jakie obrazy masz w swojej wyobraźni kiedy wpisujesz w wyszukiwarkę ”fotograf ślubny Elbląg”? Co musi być w portfolio, aby było bliskie Twojej estetyce i wymaganiom? Czy zależy Ci, by oprócz reportażu ślubnego mieć wyjątkową sesję ślubną w plenerze, a może także sesję narzeczeńską?

To dużo pytań i być może jeszcze nie znasz na nie odpowiedzi. Może po prostu szukasz czegoś, co chwyci Cię za serce i wtedy będziesz już wiedzieć co pragniesz zachować na całe życie. Moją fotografią pragnę zamknąć w kadrach momenty miłości, radość chwili i całą gamę emocji jakie będę widział uwieczniając najpiękniejszy dzień waszego życia.

Niezależnie od tego jaka będzie odpowiedź, warto aby przy podejmowaniu decyzji w parze z emocjami szły także racjonalne argumenty. Opowiem o nich w dalszej części tego artykułu. Bo jest tylko jedna szansa na stworzenie wyjątkowych fotografii z dnia ślubu i niezapomniany plener ślubny.

Reportaż Ślubny

Fotografuję plener ślubny wszędzie tam,
gdzie chcecie abym z Wami był.

Sesje Ślubne - Fotograf Elbląg

Pora roku, miejsce są ważne.
Najważniejsze jednak są emocje.

Fotograf na ślub w Elblągu - na co zwracać uwagę

Na co zwracać uwagę wybierając fotografa na ślub w Elblągu czy w innym miejscu? To prawda, wybór fotografa na ślub nie należy do najłatwiejszych. Na rynku jest wielu fotografów ślubnych, ale tylko niewielka część z nich zajmuje się tym zawodowo w pełnym wymiarze czasu. W przeważającej części fotografia ślubna, to dodatkowe zajęcie. Ma to swoje wady i zalety, jednak dopiero pełne zaangażowanie w ten zawód pozwala dostarczać Parom Młodym dopracowane zdjęcia i usługę najwyższej jakości.

Jak możesz rozróżnić czy macie do czynienia z profesjonalistą, czy fotografem ślubnym, który szuka pierwszych klientów? Jeśli to nie jest Ci obojętne i nie chcesz podejmować ryzyka, to warto przyjrzeć się takim aspektom:

– Sprawdź stronę www wybranego fotografa ślubnego z Elbląga lub okolic. Część stron zawiera dane firmowe i kontaktowe, ale nie wszystkie. Jeśli ich nie ma, to możesz sprawdzić samemu albo zapytać wprost.

– Przejrzyj portfolio – jeśli znajdziesz tam zdjęcia, które Ci się podobają, to już jesteś na dobrej drodze. Ale czy to wystarczy? Portfolio to wyselekcjonowane zdjęcia z wielu ślubów i sesji. Dla Was ważniejsze jest to, jak wyglądają wszystkie zdjęcia z jednego ślubu i wesela. Reportaż ślubny – jeśli nie znajdujesz takich całych reportaży u fotografa na blogu, to koniecznie zapytaj go o dostęp do kilku. Przekonasz się wtedy czy fotograf ślubny radzi sobie w biegu wydarzeń i w szybko zmieniających się warunkach.

– Przeczytaj opinie – jeśli nie macie fotografa ślubnego z polecenia, to koniecznie sprawdźcie opinie w Fan Page oraz wizytówkę w Google. Ich zaletą jest możliwość zweryfikowania i dotarcia do autentycznych poprzednich Par Młodych. Każda kolejna, w tym państwa opinia, zwiększa szansę na nowe ciekawe zlecenia od kolejnych klientów, a wolny termin staje się zarezerwowanym terminem.

– Umów się na spotkanie z fotografem ślubnym – zwłaszcza jeśli mieszka blisko Elbląga. Rozmowa na żywo wiele wyjaśnia. Alternatywą jest też video rozmowa np. na Skype. To pomoże ocenić czy jest osobą, z którą chcecie spędzić wiele godzin. Zdecydowanie lepiej jest stracić czas niż pamiątkę z tak ważnego wydarzenia. Poza tym na żywo możecie zapytać fotografa o wiele aspektów, obejrzeć przykładowe albumy ślubne i ocenić jakość ich wykonania.

– Pytaj o wszystko co Wam przyjdzie do głowy. Pamiętaj że dla Was to pierwszy ślub, a dobry fotograf Elbląg w jednym sezonie jest na kilkudziesięciu weselach. To spora różnica. Doświadczenie fotografa ślubnego odgrywa w tej pracy dużą rolę. Fotograf ślubny potrafi przewidzieć wszystkie trudności związane z dniem ślubu i wie jak sobie z nimi poradzić.

– Zapytaj jak dba o bezpieczeństwo plików (czyli Waszych zdjęć) podczas przebiegu zlecenia. W profesjonalnym zarządzaniu materiałem fotograficznym czy wideo bardzo ważną kwestią jest robienie kopii bezpieczeństwa zarówno roboczego jak i końcowego materiału. U mnie możecie liczyć na nieodpłatne odzyskanie kopii przez 3 lata od zakończenia usługi.

– Sprzęt ma prawo się popsuć a baterie wyczerpać. Z reguły jeśli coś może nie pójść, to dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie. Zawodowy fotograf ślubny Elbląg jest przygotowany na takie sytuacje – ja np. mam przy sobie cały czas dwa aparaty, zapas kart pamięci i kilka kompletów naładowanych akumulatorów. Lepiej być gotowym kiedy nadarzy się okazja na wyjątkowe zdjęcie.

– Sesja narzeczeńska, reportaż ślubny, plener ślubny – z pozoru wyglądają tak samo. W rzeczywistości pracuje się w diametralnie różny sposób, pod inną presją czasu.  Na inne rzeczy trzeba też zwracać uwagę. Doświadczony fotograf ślubny będzie wiedział co podpowiedzieć aby uzyskać wymarzony efekt.

– Dowiedz się czy należnie podchodzi do poufności Waszych danych osobowych – firmy mają obowiązek postępować zgodnie z RODO

– Poproś o przeczytanie umowy przed podpisaniem. Jeśli pojawia się coś niejasnego – pytaj na miejscu. Jeśli wszystko pasuje, ale obawiasz się bycia fotografowanym, to warto rozważyć udział w sesji narzeczeńskiej. Nabierzecie pewności siebie i zyskacie jeszcze parę innych rzeczy, o których przeczytasz klikając w ten link.

potrtret panny młodej fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg
rustykalna sesja ślubna fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg
całująca się para młoda fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg
potret pana młodego fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg

Fotograf Elbląg - Reportaż Ślubny

Najpiękniejsze chwilena Twoich zdjęciach

Najlepszy Fotograf Ślubny Elbląg

Powiedzmy to sobie wprost – ktoś taki jak najlepszy fotograf ślubny nie istnieje. Dlatego, że nie ma czegoś takiego jak obiektywny ranking. Firmy oferujące fotografowanie czy filmowanie najlepiej szukaj mając choć trochę  sprecyzowane wymagania. Określ, jak mają wyglądać fotografie z których będziesz zadowolona, jaki poziom estetyczny Ci najbardziej pasuje i jaki efekt chcecie w ślubnym albumie. Zastanów się czy interesuje Cię sam reportaż ślubny czy także sesja plenerowa, sesja narzeczeńska a może nawet film. Profesjonalny fotograf ślubny albo kamerzysta działający z pasją będzie miał wystarczająco doświadczenia, aby dzięki rozmowie poznać potrzeby i oczekiwania klienta.

Cena to także nie jest najlepsze kryterium wyboru – oczywiście jest ważna, ale czy najważniejsza? Oferty foto / wideo potrafią być naprawdę bardzo różne, ale czy każda będzie warta uwagi? Bo czy chcesz dostać dużo tanich zdjęć w kiepskiej jakości? Czy jednak wolisz najwyższą jakość, naturalne fotografie ślubne i chcesz aby reportaż był dynamiczny, bez ciągłego ustawiania i reżyserowania? Jeśli to drugie, to jesteś w dobrym miejscu, bo jesteśmy dla ludzi i takie też są nasze ceny.

Ważne jest, aby firma fotograficzna na którą się zdecydujesz, była najlepsza dla Ciebie – nas wyróżnia pasja, profesjonalizm, krótkie  terminy realizacji. A przede wszystkim wyjątkowe zdjęcia, na których widać miłość moich Par Młodych. Dla nich odwiedziłem już różne miasta w Polsce jako fotograf: Elbląg, Morąg, Olsztyn, Gdańsk czy Warszawa.

 

Plener Ślubny

Tak jak sobie wymarzysz

Fotograf ślubny Elbląg - ile kosztują dobre zdjęcia ślubne

Planowanie budżetu na wesele to kluczowe zadanie. Na pewno chcesz też wiedzieć ile kosztują usługi fotografa ślubnego w Elblągu. U mnie możesz zbudować swoją ofertę indywidualnie według potrzeb, zgodnie z oczekiwaniami i możliwościami. W podstawie reportażu znajdziesz 3 pakiety, które są zróżnicowane ilościowo i cenowo (ale jakość zawsze wysoka 😉 A wszystkie pozostałe składniki dobierzesz spośród każdej z dostępnych opcji. Wypełnij formularz, a otrzymasz szczegółowy opis z cennikiem usług. Jeśli jesteś tutaj bo szukasz fotografa ślubnego na wesele w Elblągu i okolicach, to możesz liczyć na to, że zrobię zdjęcia ślubne bez dodatkowych kosztów dojazdu.

PREMIUM

DLA WYMAGAJĄCYCH

 • - 12 godzin fotografowania (max do 1:00)
 • - 400 zdjęć poddanych autorskiej postprodukcji
 • - galeria internetowa z hasłem
 • - nośnik USB ze zdjęciami + etui
 • - mini sesja w dniu ślubu
 • - dojazd na ślub i wesele (w cenie do 100 km od Gdańska)
 • - zdjęcia z drona w trakcie mini sesji
Zapytaj

STANDARD

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY

 • - 10 godzin fotografowania (max do 1:00)
 • - 300 zdjęć poddanych autorskiej postprodukcji
 • - galeria internetowa z hasłem
 • - nośnik USB ze zdjęciami + etui
 • - mini sesja w dniu ślubu
 • - dojazd na ślub i wesele (w cenie do 100 km od Gdańska)
Zapytaj

STARTER

KAMERALNE PRZYJĘCIA

 • - 8 godzin fotografowania (max do 1:00)
 • - 200 zdjęć poddanych autorskiej postprodukcji
 • - galeria internetowa z hasłem
 • - nośnik DVD ze zdjęciami
 • - mini sesja w dniu ślubu
Zapytaj

Sprawdź Termin i Cenę

Wypełnij i wyślij formularz - otrzymasz cennik na e mail

Planujemy Wesele w Elblągu

Planujesz wesele w Elblągu lub okolicach? Załóżmy, że fotografa ślubnego już masz 😉 Jeśli sobie życzysz, mogę Ci podsunąć kilku sprawdzonych wykonawców, takich jak Filmowcy, zespoły, DJ-e, barmani i wielu innych z którymi współpracowałem na różnych weselach. Staram się utrzymywać kontakt z tymi, którzy moim zdaniem wypadli bardzo dobrze, a jakość ich usługi na weselu się wyróżniała. W miarę swoich możliwości pomagam dobrą radą moim Parom Młodym, aby wesele które planujecie było najlepszym na świecie 😉

romantyczna sesja ślubna w lesie fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg
romantyczna sesja ślubna w parku fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg
sesja ślubna nad morzem fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg
klasyczne czarno białe zdjęcia ślubne fotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg
sesja ślubna w stylu pin-upfotograf-weselny-Elbląg-fotografia-ślubna-Elbląg-sesja-ślubna-Elbląg

Zobacz więcej historii miłosnych

Elbląg Fotograf Ślubny - Profesjonalna Fotografia Ślubna