fbpx

Korzyści z sesji narzeczeńskiej

Dzień ślubu jest dniem, w którym towarzyszyć będzie Wam dość liczne grono bliskich osób. Wszystkie oczy będą zwrócone na Was i o ile raczej jest to pozytywne uczucie, to może być też troszkę przytłaczające.

Z tego też względu fajnie jest pomyśleć o czymś tylko dla siebie, gdzie będziecie mogli swobodnie i miło spędzić czas ze sobą i jednocześnie mieć piękną pamiątkę. Na pytanie czy warto zrobić sesję narzeczeńską musicie jednak sobie sami odpowiedzieć. Ja zebrałem poniżej powody, które mi przychodzą do głowy.

Przełamiecie bariery przed obiektywem

Aparat fotograficzny jest już chyba w każdym domu i robienie zdjęć to “bułka z masłem” 😉 Co innego, kiedy to Wy macie stanąć przed obiektywem, żeby pięknie wyglądać i budzić podziw. Ba! I jeszcze pokazać wyjątkowe uczucie które Was łączy. No dobrze, trochę sobie żartuję, ale faktycznie jednym przyjdzie to z łatwością, inni potrzebują trochę czasu na oswojenie się z nową sytuacją. Właśnie temu może posłużyć sesja narzeczeńska, aby później podczas ślubu było łatwiej.

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską

Co ja robię, abyście mieli frajdę z bycia fotografowanymi?

Przede wszystkim daję czas. To nie zawody o puchar świata, nie musimy być pierwsi na mecie, pierwsze kadry nie muszą być najlepsze. W miarę jak fotografuję, sytuacja sama robi się swobodna. Nie narzucam sposobu pozowania, raczej obserwuję i staram się wychwycić coś, co jest charakterystyczne dla Was. Jeśli zauważę coś fajnego, a nie zdążyłem strzelić, to wtedy Wam powiem i poproszę o powtórzenie gestu lub pozy. Rozmawiam, ale nie nadaję jak taksówkarz o pogodzie i sytuacji w kraju 😉 I pokazuję zdjęcia w aparacie, szczególnie jak coś mi się bardzo spodoba – macie na bieżąco podgląd na to jak ja Was widzę.

Poznacie fotografa

W moim odczuciu dobrze jest, kiedy współpracujący ze sobą ludzie czuję się swobodnie w swoim towarzystwie i mają do siebie zaufanie. A najlepiej czujemy się w towarzystwie tych, których już znamy. Realizacja sesji narzeczeńskiej to dobra okazja sprawdzenia, czy podoba się Wam styl pracy fotografa. Zobaczycie z czym wiąże się stanięcie przed obiektywem, a także czy bycie fotografowanym jest dla Was komfortowe. Ile fotograf daje z siebie, ile miejsca pozostawia na Waszą inwencję, czy i w jakim stopniu sam wykazuje się inicjatywą. Na pewien sposób poznacie też siebie, bo każdy potrzebuje mniej lub więcej czasu aż “zaskoczy” o co w tym chodzi.

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską

Zobaczycie na zdjęciach siebie i sposób, w jaki pokazuje Was fotograf

Poszukując odpowiedniego dla siebie fotografa przeglądacie mniejszą lub większą ilość stron ze zdjęciami innych ludzi. Najczęściej są to piękne fotografie, na których wszystko wygląda bajecznie, ludzie są uśmiechnięci, naturalni, sprawiają wrażenie jak by to wszystko przyszło z lekkością. I zasadniczo tak będzie, jeżeli zdacie się na profesjonalistę. A profesjonalizm to nie tylko biegła znajomość swojego sprzętu, ale też umiejętność pracy z ludźmi. Warto jest mieć świadomość, że dobre portfolio buduje się latami, starannie selekcjonując materiał. W ten sposób rodzi się styl fotografa, jego charakterystyczne spojrzenie na ludzi.

I tu dochodzimy do sedna – w życiu codziennym najczęściej robicie sobie zdjęcia sami lub robią je znajomi. Umiejętności i sprzęt bywają różne, ale na skutek tego wszystkiego powstaje jakieś przyzwyczajenie do własnego wizerunku. Czasem go lubicie, a czasem nie. Dlatego warto otwarcie powiedzieć, jakie są Wasze oczekiwania. Każdy ma swoje wyobrażenia i gust, jednak najważniejszy w tym wszystkim jest fakt, że to są zdjęcia dla Was. Przychodząc do fotografa jesteście dla niego “czystą kartą”, on tego nie wie, więc pokaże Was najlepiej jak umie, tyle że na swój sposób. Ideałem będzie, jeśli ten sposób trafi w Wasz gust.  Komunikowanie swoich potrzeb bardzo ułatwia fotografowi pracę, a jemu naprawdę zależy na tym byście byli usatysfakcjonowani. W końcu zadowoleni klienci, to jeszcze więcej zadowolonych klientów w przyszłości 😉

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską

Nieformalnie przypieczętujecie związek

Czas pomiędzy zaręczynami i ślubem bywa wypełniony do granic możliwości sprawami do ogarnięcia. Ze sporym prawdopodobieństwem to Wasze pierwsze wspólne przedsięwzięcie, nad którym musicie zapanować. Spora część Waszej rodziny i znajomych będzie miała okazję towarzyszyć Wam w dniu ślubu, ale nie wszyscy. Sesja narzeczeńska jest miłym sposobem poinformowania pozostałych o tym, że sprawy mają się poważnie 😉 a jednak w niewymuszony i naturalny sposób. Na tych zdjęciach możecie pokazać siebie jacy jesteście, co lubicie oraz to, co Was łączy. A to wszystko w okolicznościach które Wam odpowiadają i choć na parę chwil pozwolą odpocząć od organizacyjnego zamieszania.

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską

Otrzymacie profesjonalne zdjęcia do użycia na wiele sposobów

Możecie wykorzystać zdjęcia z sesji na prezent dla rodziców – dobrym pomysłem będą odbitki w dużym formacie, albo np. wydruk na płótnie lub wallart. Kiedy je wręczycie, to zależy już od Was – może to nastąpić np. podczas podziękowań w dniu ślubu. Albo jako zwieńczenie zrobionej przez Was prezentacji dla rodziny o tym jak się poznaliście i jaka jest Wasza historia. Inną możliwością są zaproszenia ślubne. Przygotowane indywidualnie z Waszym zdjęciem to idealny pomysł na to, żeby się wyróżnić. Zwyczajem z którym też się spotkałem, są podziękowania dla gości z umieszczonymi na nich zdjęciami Pary Młodej. To bardzo miły akcent podczas pożegnania, wyraz wdzięczności za przyjęcie zaproszenia.

Jednym z najbardziej wzruszających dla mnie momentów był ten, kiedy zobaczyłem salę weselną udekorowaną zdjęciami z sesji narzeczeńskiej mojego autorstwa. Większego dowodu na dobrze wykonaną robotę chyba nie mógłbym dostać. Każdy z gości, wchodząc na salę domu weselnego mógł zobaczyć te cudowne chwile i przyglądać się uczuciu jakie połączyło ich gospodarzy z perspektywy czasu. Coś wspaniałego!

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską

Zyskacie spokój i luz w dniu ślubu

To bardzo ważne, żebyście przeżywali ten dzień w jak największym stopniu dla siebie. Jest on momentem przejścia, odtąd już prawdziwie jesteście razem i będziecie do niego wracać pamięcią wielokrotnie. Może całkowicie na luzie się nie da, bo zawsze są jakieś oczekiwania i mniejsze lub większe stresy. Jednak Ci z moich klientów, którzy przed ślubem mieli sesję narzeczeńską, sami później mówili mi, że w ogóle nie myśleli o tym jak się zachować przed obiektywem i czy aby na pewno “dobrze wyjdą”. Mieli już za sobą pewne doświadczenie i widzieli jego efekty w postaci zdjęć, które im się podobały. I to między innymi dlatego byli “tu i teraz”, a ja robiłem co do mnie należy.

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską

Frajda z życia

No właśnie! Są sprawy ważne i ważniejsze. I jeszcze te najważniejsze, czyli miłość i szczęście 🙂 Bawcie się tym czego doświadczacie, bo sytuacji kiedy oczekuje się od Was bycia poważnymi jest i tak za dużo. Zdjęcia są pewną odskocznią, raczej robimy je wtedy, kiedy jest nam dobrze, chcemy coś zachować na dłużej. Kiedy na nie patrzymy, w naszym ciele i umyśle przywołujemy szczęśliwe stany jakie nam towarzyszyły w tych chwilach. Im więcej w nas szczęścia, tym więcej zdrowia i energii do działania. Jak macie ochotę na coś szalonego, to to zróbcie! A swoją drogą – czy to normalne, że spontaniczność i radość są uważane za szalone? Czyż nie mogły by być normą?

Czy warto zrobić sesję narzeczeńską

Przeczytaj artykuł o tym Jak przygotować się do Sesji Narzeczeńskiej

A może znasz inne powody czy warto zrobić sesję narzeczeńską – podziel się nimi w komentarzach. Bardzo możliwe, że dzięki temu rozbuduję ten artykuł, aby był bardziej pomocny.

Sprawdź jak zdobyć sesję narzeczeńską GRATIS!

Owszem – jest to możliwe. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się ze mną w tej sprawie!

Zapytaj o Termin i Cenę

2020 © Rafał Kowalski - Fotografia Ślubna - Gdańsk - Sopot - Gdynia - Pomorskie

Fotografuję uroczystości rodzinne wszędzie tam, gdzie chcecie abym był z moim aparatem. Najczęściej wykonuję sesje zdjęciowe w województwie pomorskim (okolice Gdańska, Sopotu, Gdyni, Kartuz, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Chojnic, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Tczewa, Wejherowa, Słupska, ) w kujawsko-pomorskim (okolice Torunia, Bydgoszczy, Włocławka, Grudziądza, Świecia, Chełmna, Wąbrzeźna, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Rypina, Ciechocinka, Inowrocławia) w warmińsko-mazurskim (okolice Elbląga, Olsztyna, Ostródy, Iławy) oraz w mazowieckim i wielkopolskim. Zwykle odległość nie jest dla nie przeszkodą, abym mógł wykonać dobre zdjęcia z ważnych dla Ciebie chwil w życiu.