fbpx

W trakcie mojej pracy spotykam wiele osób pracujących w branży ślubnej. Wiem, że podobnie jak fotografa, niełatwo jest wybrać odpowiedniego didżeja na wesele. Mam jednak tę przewagę, że mogę przyjrzeć się pracy DJ-ów pod kątem wielu różnych aspektów. Zwykle wspólnie spędzamy kilka godzin na jednym weselu. Mamy okazję porozmawiać i poznać się od strony, której jako Para Młoda raczej nie zobaczycie. Dowiedz się, kogo polecam w roli DJ-a / wodzireja na wesele. Zapraszam do dalszej lektury.

Dobierzcie odpowiedniego DJ-a na Wasze wesele

Udane wesele może dla każdego oznaczać coś odrobinę innego. To zrozumiałe, bo każdy ma inny gust i oczekiwania. Jak zatem dobrać odpowiedniego DJ-a na Wasze wesele? Na pewno istotny jest profesjonalny sprzęt, pozwalający na odpowiednie nagłośnienie imprezy. Nie bez znaczenia jest oświetlenie sceniczne, które nada nastrój zabawie na parkiecie. Ważne są oczywiście umiejętności techniczne didżeja i biegłość obsługi tego sprzętu.

Wszystkie te rzeczy są warsztatem niezbędnym do prowadzenia imprezy weselnej. A dobrze może to zrobić osoba posiadająca wyrazistą osobowość i pewne cechy charakteru. Ktoś, kto porwie tłumy do zabawy oraz zapewni wspaniałą atmosferę i niezapomniane wrażenia. Bo przecież o to chodzi. Zatem na jakie cechy warto zwracać uwagę, poszukując DJ-a na wesele?

Jakie cechy powinni posiadać najlepsi DJ-e

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl przy poszukiwaniu didżeja na wesele, jest jego renoma. Najczęściej poszukujemy sprawdzonych osób, z polecenia. Warto jednak weryfikować je samodzielnie. Styl pracy DJ-a możesz podejrzeć na stronie internetowej, social mediach lub przeglądając kanał na YouTube. Najlepsi w swoim fachu publikują filmy z wesel i imprez, na których grali. Mogą to być profesjonalne produkcje, ale liczą się też materiały bez montażu. Często są filmowane i relacjonowane na bieżąco ze smartfonów. Możesz też poprosić o możliwość odwiedzenia imprezy, którą będzie prowadził upatrzony przez Ciebie DJ.

DJ-a na wesele, jakiego bym polecił to człowiek, którego można opisać poniższymi słowami:

 • zaangażowany na 100% w swoją pracę,
 • komunikatywny i otwarty w kontaktach z ludźmi,
 • zorganizowany i biegły w swoim fachu,
 • żywiołowy, umiejący zarazić gości swoją energią,
 • uważny, szybko reagujący na wydarzenia w trakcie imprezy,
 • empatyczny, umiejący wyczuć nastrój i dopasować do niego prowadzenie wesela,
 • z dobrą prezencją i dbający o estetykę swojego stanowiska pracy,
 • elastyczny, otwarty na sugestie i prośby Wasze i gości,
 • z uśmiechem radzący sobie w nietypowych, czasem spornych sytuacjach,
 • powinien posiadać profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i sceniczny,
 • z bogatą biblioteką utworów i traktujący muzykę jak pasję,
 • z dużym doświadczeniem w branży ślubnej i dużą ilością dobrych opinii.

DJ na wesele i wodzirej w jednej osobie

Dobrany repertuar muzyczny, doskonała oprawa sceniczna i nagłośnienie to jedno. Nie wystarczy tylko grać dobrą muzykę. Żeby impreza weselna się udała, dobrze byłoby jakoś zintegrować jej uczestników. Do tego celu świetnie nadają się zabawy, które zaproponuje i poprowadzi wodzirej. Na szczęście do przeszłości odchodzą już te, z rodzaju “bardziej obciachowych” ;).

Nawet jeśli nie jesteście zwolennikami zabaw albo oczepin, bardzo przyda się, aby ktoś nadający tempo imprezie. Sprawny DJ najczęściej łączy funkcję konferansjera i wodzireja z resztą swoich obowiązków. Jest czujny i w stałym kontakcie z resztą obsługi sali, dba o ustalony porządek. Wie, kiedy zrobić przerwę między granymi setami. W odpowiednich momentach zapowie pierwszy taniec, podziękowania dla rodziców lub zaprosi gości na poczęstunek tortem weselnym. Dzięki czemu całe wesele jest spójne i dobrze zarządzane.

Argumenty przemawiające za wyborem DJ-a jako oprawę muzyczną wesela

Jest co najmniej kilka sposobów na zorganizowanie oprawy muzycznej i rozrywki na Wasze wesele. Do wyboru masz wodzirejów, wokalistów i wokalistki oraz zespoły w różnych konfiguracjach. Jedną z dostępnych na rynku opcji jest wybór DJ-a na wesele. Zobacz, jakie argumenty mogą przemawiać na korzyść wyboru didżeja na wesele:

 • zwykle dużo większy wybór repertuaru i aranżacji niż w przypadku zespołów,
 • łatwiejszy dobór hitów dla planowanej grupy wiekowej i gustów muzycznych,
 • piosenka na pierwszy taniec może być zagrana w tej wersji, na której Wam zależy,
 • znane i sprawdzone wykonania utworów, możliwość wybrania najlepszej wersji,
 • duża elastyczność i łatwość reagowania na nastrój bawiących się gości,
 • brak ryzyka fałszowania, grania nie w rytmie,
 • może jednocześnie być wodzirejem, prowadzić zabawę i konferansjerkę,
 • zwykle ma dobrej jakości sprzęt grający, co w połączeniu z nowoczesnym oświetleniem buduje klimat imprezy,
 • nawet z rozbudowanym sprzętem potrzebuje mniej przestrzeni,
 • często w pakiecie jest dekoracja światłem na sali weselnej,
 • łatwo dopasować poziom głośności muzyki do potrzeb gości,
 • może tworzyć zaskakujące remiksy i przejścia między utworami, zmieniać tempo,
 • zwykle najlepszy DJ będzie kosztował mniej niż kilkuosobowy zespół porównywalnej klasy.

Gdzie znaleźć dobrego DJ-a na wesele?

Skoro wiesz już, co charakteryzuje dobrego DJ-a na wesele, to pora zacząć poszukiwania. Możesz zacząć od znajomych, którzy ostatnio się pobrali. Albo wybawili się za wszystkie czasy na czyimś weselu. Nie musisz ograniczać się do najbliższej okolicy, w tym zawodzie praca na wyjeździe jest powszechnością. Dobry didżej bez problemu dojedzie na Wasze wesele. Innym sposobem jest zadanie pytania na grupach na Facebooku. Osobiście tego nie lubię, bo w krótkim czasie można utonąć w morzu powiadomień od przypadkowych osób. Możesz też skorzystać z mojej rekomendacji.

Najlepsi DJ-e w pomorskim, z którymi miałem okazję się spotkać

Przygotowałem dla Ciebie listę DJ-ów w województwie pomorskim, którzy zrobili na mnie najlepsze wrażenie. Kolejność jest przypadkowa i wynika z tego, że ta lista cały czas żyje.

Pamiętaj jednak, że to, co mi się spodobało, nie musi być odpowiednie dla Ciebie. Najlepiej, jeśli spotkasz się z wybranym didżejem osobiście. Zasięgnij też języka u osób, które go polecają. A decyzję podejmuj zgodnie ze swoim gustem i potrzebami ;).

Jeśli szukacie energicznego i konkretnego człowieka, to DJ Grelik będzie dobrym wyborem. I co ważne, potrafi tą swoją energią zarazić innych ludzi do działania. Lubi wyzwania, a swoją pracę tratuje z prawdziwą pasją. No bo który ze znanych wam DJ-ów posiada 4 garnitury? Tylko po to, żeby Para młoda mogła sobie wybrać, jak będzie się prezentował na ich weselu? Albo który DJ na wesele regularnie prowadzi video relacje z wesel? I ma kanał na YouTube z ponad 100 filmów?

Grzegorz może poszczycić się naprawdę długoletnim doświadczeniem, bo we wrześniu 2021 celebrował 25 lat bycia DJ-em. Lista klubów, w których był rezydentem, jest imponująca. Bawił ludzi m.in. we “Wrzosie”, “No Problem”, “Miami” w Gdyni, czy “Romantica” w Gdańsku. Od roku 2010 pracuje w 2-osobowym składzie z podziałem zadań na DJ-a i Wodzireja.

W jego zapleczu znajduje się cała masa profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego i oświetleniowego. Posiada projektory laserowe, ruchome głowy i wiele innych, o których ja sam nie mam pojęcia ;). Marzy się Wam pierwszy taniec w chmurach? Proszę bardzo, jest i wytwornica ciężkiego dymu. Jeśli interesuje Was ten temat, to proponuję przeczytać artykuł, w którym napisaliśmy jak wybrać DJ-a.

Didzej na wesele - kogo polecam - DJ Grelik

Przez wiele lat zbierania doświadczeń w pracy fotografa ślubnego, przekonałem się, że bywa różnie. Dlatego wypracowałem swój własny sposób na dobre zdjęcia. Niezależnie od tego, z jakimi warunkami przyjdzie mi się spotkać. Tylko dlaczego o tym teraz piszę? Po prostu: Adrian “Pan Wodzirej” jest świetny w dekorowaniu sali oświetleniem. Ma wysokie poczucie estetyki i pieczołowicie realizuje powierzone mu zadanie z wielką dbałością o szczegóły. Bardzo lubię z nim współpracować, bo wiem, że będę miał świetne zdjęcia dla Pary Młodej. Spotykając się na weselu, mogę liczyć na wyjątkową oprawę wizualną. I skupić się na tym, co ważne: na łapaniu emocji i momentów.

Praca z “Panem Wodzirejem” to nie tylko uczta dla oczu. Jako wodzirej doskonale potrafi wczuć się w potrzeby gości i dopasować do niego prowadzenie wesela. Kiedy trzeba, rozbuja nawet siedzące towarzystwo biesiadowaniem przy stołach. Rewelacyjne są też zabawy oczepinowe w jego wykonaniu. Adrian ma w zanadrzu parę sposobów na wywołanie autentycznych emocji podczas konkursów. To zawsze procentuje efektownymi zdjęciami, którymi mogę zwieńczyć reportaż z wesela.

Adrian Nowak Pan Wodzirej DJ na wesele

Rafał Adamczyk to DJ i Wodzirej w jednym. Na co dzień mieszka w Tczewie, ale z powodzeniem działa na terenie całego województwa pomorskiego. Swoją przygodę zaczął już jako 6-latek, bawiąc się w prowadzenie audycji muzycznych na domowym sprzęcie. W 2010 roku postanowił, że będzie zawodowo prowadził imprezy okolicznościowe. Uczestniczył przez te lata w wielu kursach dla DJ-ów i wodzirejów podnosząc swoje zawodowe umiejętności. Wciągnęło go to na dobre i przez te lata zdobył doświadczenie z każdą grupą wiekową.

Za każdym razem, kiedy spotykam się z Rafałem, widzę, że jest bardzo blisko z ludźmi. Tak było i na początku tego roku (2022), kiedy rozpoczynałem z nim obecny sezon ślubny. Zabawy, które zaproponował na weselu, zaangażowały niemal każdego z gości. Układy choreograficzne, które pokazał, zadziałały błyskawicznie i były proste do nauczenia. No i te jego przebrania, na których widok nie da się zachować powagi. Rafał to DJ na wesele, który i Was zarazi swoją energią i poczuciem humoru.

Dj Wodzirej Rafał Adamczyk didzej na wesele

Ile kosztuje DJ na wesele

To ile kosztuje DJ na wesele, zależy od wielu rzeczy. Na pewno na wycenę mają wpływ zakres usługi i jak bardzo rozbudowana będzie oprawa wizualna. Dodatkowe atrakcje jak ciężki dym, dekoracja sali światłem itp. również mogą mieć znaczenie. W tej kwestii nie mogę Ci pomóc, bo nie pośredniczę w negocjacjach stawek. Musisz osobiście ocenić, jaki budżet chcesz przeznaczyć na to, żeby Twoja impreza życia była udana. Jestem pewien, że dojdziesz do porozumienia z wyżej wymienionymi didżejami i wodzirejami ;).

Potrzebujesz fotografa?