fbpx

Dar Młodzieży to chyba najbardziej znany polski żaglowiec

Jest on czynnym żaglowcem szkoleniowym Akademii Morskiej w Gdyni. Zwykle – kiedy akurat nie jest na jakimś rejsie – cumuje na samym końcu Basenu Prezydenta naprzeciw Akwarium Gdyńskiego. Wiele razy podziwiałem go spacerując po nabrzeżu i nie spodziewałem się, że będę mógł go zwiedzić. A tym bardziej fotografować na jego pokładzie.

Plener ślubny na Darze Młodzieży udało się zrealizować całkiem nieoczekiwanie i potwierdziło po raz kolejny wyznawaną przeze mnie zasadę aby najpierw szukać pomysłu na swoją sesję w najbliższym sobie kręgu. To znaczy, zapytać Parę Młodą czy sami mają jakiś pomysł, lub możliwość wstępu w ciekawe, niecodzienne miejsca. Oczywiście, wiem że nie dla każdego będzie to piękny żaglowiec, ale warto chwilkę pomyśleć, bo można się miło zaskoczyć 🙂

Podczas zdjęć wiało przeraźliwie

Ja w takiej sytuacji zawsze jestem pod działaniem adrenaliny, ale nawet pomimo tego i pomimo dobrej kurtki trochę zmarzłem. Tym bardziej podziwiam Magdę i Patryka, że dali radę wytrzymać w swoich strojach. No ale być na takim pokładzie i nie pokazać jego majestatu i piękna – to by się zupełnie mijało z celem. Wrażenie jakie na mnie zrobił było niesamowite. Dalszą część sesji odbyliśmy już w ciepłych i przytulnych wnętrzach okrętu. I tu ponownie byłem zaskoczony, jak duża jest to jednostka i ile pomieszczeń, schodów i korytarzy kryje się w środku. I mimo, że staliśmy przycumowani do brzegu, to cały Dar Młodzieży “gadał” do nas skrzypieniem desek i olinowania. Ciekawe jak to jest być w środku, kiedy płynie na falach po oceanie… Może kiedyś będzie dane mi tego doświadczyć, albo chociaż jeszcze raz zrobić przynajmniej plener ślubny na Darze Młodzieży.

Zapytaj o Termin i Cenę

Plener Ślubny na Darze Młodzieży

2020 © Rafał Kowalski - Fotografia Ślubna - Gdańsk - Sopot - Gdynia - Pomorskie

Fotografuję uroczystości rodzinne wszędzie tam, gdzie chcecie abym był z moim aparatem. Najczęściej wykonuję sesje zdjęciowe w województwie pomorskim (okolice Gdańska, Sopotu, Gdyni, Kartuz, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Chojnic, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Tczewa, Wejherowa, Słupska, ) w kujawsko-pomorskim (okolice Torunia, Bydgoszczy, Włocławka, Grudziądza, Świecia, Chełmna, Wąbrzeźna, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Rypina, Ciechocinka, Inowrocławia) w warmińsko-mazurskim (okolice Elbląga, Olsztyna, Ostródy, Iławy) oraz w mazowieckim i wielkopolskim. Zwykle odległość nie jest dla nie przeszkodą, abym mógł wykonać dobre zdjęcia z ważnych dla Ciebie chwil w życiu.