Dar Młodzieży to chyba najbardziej znany polski żaglowiec

Jest on czynnym żaglowcem szkoleniowym Akademii Morskiej w Gdyni. Zwykle – kiedy akurat nie jest na jakimś rejsie – cumuje na samym końcu Basenu Prezydenta naprzeciw Akwarium Gdyńskiego. Wiele razy podziwiałem go spacerując po nabrzeżu i nie spodziewałem się, że będę mógł go zwiedzić. A tym bardziej pojawić się jako fotograf na jego pokładzie.

Plener ślubny na Darze Młodzieży udało się zrealizować całkiem nieoczekiwanie i potwierdziło po raz kolejny wyznawaną przeze mnie zasadę aby najpierw szukać pomysłu na swoją sesję w najbliższym sobie kręgu. To znaczy, zapytać Parę Młodą czy sami mają jakiś pomysł, lub możliwość wstępu w ciekawe, niecodzienne miejsca. Oczywiście, wiem że nie dla każdego będzie to piękny żaglowiec, ale warto chwilkę pomyśleć, bo można się miło zaskoczyć 🙂

Plener Ślubny na Darze Młodzieży - wiało przeraźliwie

Ja w takiej sytuacji zawsze jestem pod działaniem adrenaliny, ale nawet pomimo tego i pomimo dobrej kurtki trochę zmarzłem. Tym bardziej podziwiam Magdę i Patryka, że dali radę wytrzymać w swoich strojach. No ale być na takim pokładzie i nie pokazać jego majestatu i piękna – to by się zupełnie mijało z celem. Wrażenie jakie na mnie zrobił było niesamowite.

Dalszą część sesji odbyliśmy już w ciepłych i przytulnych wnętrzach okrętu. I tu ponownie byłem zaskoczony, jak duża jest to jednostka i ile pomieszczeń, schodów i korytarzy kryje się w środku. I mimo, że staliśmy przycumowani do brzegu, to cały Dar Młodzieży “gadał” do nas skrzypieniem desek i olinowania. Ciekawe jak to jest być w środku, kiedy płynie na falach po oceanie… Może kiedyś będzie dane mi tego doświadczyć, albo chociaż jeszcze raz zrobić przynajmniej plener ślubny na Darze Młodzieży.

Plener Ślubny na Darze Młodzieży

Wyślij zapytanie