Pomysły na sesję ślubną – tysiąc na minutę, czy pustka w głowie?

Sesja ślubna dla większości z Was, przyszłych Państwa Młodych jest wielką niewiadomą, która wiąże się z pytaniem, czy w ogóle jest potrzebna? Po co nam zdjęcia ślubne plenerowe? Czy warto poświecić czas, energię i przeglądać pomysły na sesję ślubną? Po to, by kilka, ładnych zdjęć zamknąć w ślubnym albumie? Przecież nie mamy koncepcji na plener ślubny, zresztą pogoda może zepsuć nasze plany. Moim skromnym zdaniem sesja ślubna jest Wam potrzebna.

Kiedy, jeśli nie podczas ślubu lub kilka dni po nim, będziecie sobie bardziej bliscy? Wiem, że te wyjątkowe chwile warto uwiecznić, zachować i eksponować. Nie chować w albumie, a cieszyć się nimi na co dzień, przez wiele lat wspólnego życia. Bądźcie i nie skrywajcie emocji, ja zorganizuję sesję od strony technicznej. A co z pogodą? To będzie Twój dzień, Wasz dzień i Twoja pogoda. Nic nas nie zaskoczy.

Reportaż Ślubny

Jestem z aparatem wszędzie tam,
gdzie chcecie abym z Wami był.

Sesje Ślubne

Pora roku, miejsce są ważne.
Najważniejsze jednak są emocje.

Co jest najważniejsze podczas sesji ślubnej?

Sesja ślubna wykonywana jest w zaplanowanym, wspólnie określonym miejscu i terminie. Zajmuje nam około dwóch godzin (plus czas dojazdu) i w zależności od wybranego przez Was pakietu może zawierać zdjęcia z drona lub najrozmaitsze pomysły, dzięki którym Wasz ślub i wesele pozostaną we wspomnieniach na wiele lat.

Podczas sesji ślubnej najważniejsza jest atmosfera. Żadna – dobra lub zła pogoda nie mogą zepsuć tych chwil, jeśli między Wami będzie miłość, zapatrzenie i namiętność. Te elementy są najważniejszymi składnikami udanej sesji ślubnej.

Dodatkowo przyda się unikalny plener ślubny, przemyślane oświetlenie, przede wszystkim naturalne i pomysł na sesję. Według mojego doświadczenia, często macie głowy pełne pomysłów na sesję ślubną, jednak nie znacie zbyt wielu miejsc, które odpowiadałyby Waszym oczekiwaniom. Zdarza się, że podczas rozmowy unikacie tematu sesji ślubnej z tego względu, że nie przychodzi Wam do głowy miejsce i czas, które idealnie ułożą się w piękne zdjęcia ślubne. Jako fotograf ślubny, który pracuje w zawodzie od wielu lat jestem przygotowany na każdą ewentualność.

-Rafał… czy polecisz nam jakieś wyjątkowe miejsce na sesję ślubną?” – słyszę często z Waszych ust. Wtedy odpowiadam:

„-Jestem tu dla Was. Polecę i nie tylko. Zobaczcie zdjęcia ślubne z plenerów, które Was mogą zaciekawić.” Opowiadam Wam szczegółowo o danym miejscu i jego specyfice. Wy patrzycie, jakie są efekty sesji plenerowej.

najlepsze pomysły na sesję ślubną w 2021
najlepsze pomysły na sesję ślubną w 2021
najlepsze pomysły na sesję ślubną w 2021

Kiedy wykonać sesję ślubną?

W tym temacie mamy dwie możliwości. Mogę wykonać dla Was kilkanaście zdjęć plenerowych w dniu ślubu. Taka mini sesja ślubna w Dniu Ślubu to 15-20 minut odskoczni od hucznej zabawy, tłumu gości, nieustannych pytań, serdeczności i obserwacji.

Tak, to miłe i wspaniałe ze strony Waszych najbliższych i obsługi sali weselnej, jednak chwila ciszy i moment tylko dla siebie (na mnie nie zwracajcie uwagi) pozwoli Wam zatrzymać się i przeżyć te, najpiękniejsze chwile w pełni. To Wasz dzień, dlatego uwielbiam mini sesje ślubne w Dniu Ślubu. Jesteście niezrównanie piękni, a na Waszych twarzach maluje się niezwykłość tego dnia.

Sesję ślubną możemy wykonać też kilka dni po ślubie i weselu. Wtedy będziemy mieli więcej czasu na dopracowanie ujęć, swobodnie możecie wybrać scenerię bez względu na czas dojazdu. Jeśli zależy Wam na większej ilości zdjęć plenerowych oraz przedłużeniu celebracji zaślubin, sesja ślubna innego dnia to doskonały sposób na spędzenie czasu razem.

najlepsze pomysły na sesję ślubną w 2021
najlepsze pomysły na sesję ślubną w 2021

Przede wszystkim Wy

Sesja ślubna to czas dla Was. Nie musicie stresować się, czy uroczystość przebiega prawidłowo, czy wszyscy goście są zadowoleni. Liczycie się Wy i Wasze uczucie. Na zdjęciach ślubnych widać emocje, które nadają tym fotografiom niezwykłości. To Wy jesteście najważniejsi i to, co znajduje się wokół Was powinno stanowić tło, dodatek, idealnie dopasowaną, naturalną dekorację.

Moje doświadczenie pozwala proponować, radzić, sugerować. Decyzję podejmiecie sami. Dlaczego dotąd nie wspomniałem o przykładach miejsc, w których powstają najpiękniejsze zdjęcia ślubne? Może dlatego, że chciałem w kilku słowach nakreślić Wam to, co wraz z rodzajem scenerii decyduje o wyjątkowości Waszych zdjęć z sesji plenerowej.

Techniczne aspekty sesji ślubnej

W trakcie wieloletniej pracy fotografa ślubnego zrozumiałem, że to Wy tworzycie magię zdjęć. Bez Was niezwykłe plenery byłyby tylko pięknymi miejscami. Zdjęcia ślubne komponuję z Waszych, naturalnych póz, łapię Wasze uczucia, spojrzenia i gesty. Dopasowuję je do naturalnych ram, tworzących się układów, tworzę kadry starannie skomponowane.

Nie oznacza to, że wszystko dzieje się wolno, wręcz przeciwnie. Wy idziecie lub rozmawiacie, jesteście naturalni. Zatrzymujecie się, aby szepnąć sobie kilka miłych słów. Detale, gra światła, tworzące się idealne kompozycje razem przedkładają się na wyjątkowe fotografie ślubne plenerowe.

Jak wybrać plener ślubny?

Cenię Wasze preferencje, wspomnienia, sentymenty. Jeśli macie swoje, wyjątkowo znaczące miejsca warto zaaranżować w nich sesję ślubną. Możemy się przemieszczać, jeśli nie potraficie się zdecydować. Mnie, tak samo jak Wam zależy, aby zdjęcia ślubne plenerowe wyszły doskonale.

Dobierzcie miejsca na sesję ślubną pod kątem Waszych preferencji, a ja zaproponuję, jak wybrać idealne miejsce na sesję ślubną, by podkreślało Waszą urodę, uwydatniało czas, w którym bierzecie ślub i doskonale wyglądało w ramkach, na ścianach Waszego mieszkania. Możecie zdecydować się na zdjęcia ślubne:

 • w plenerze,
 • w zabudowaniach,
 • w jednym z modnych stylów,
 • z domowymi pupilami.

Miejsca, w których Wasza sesja ślubna będzie magiczna

Sesja ślubna w plenerze w znacznej mierze określona jest warunkami pogodowymi, porą roku, porą dnia i możliwością skorzystania z niezakłóconego krajobrazu (małe natężenie ruchu osób). Czy wiecie, że na wszystko jest sposób?

Niezakłócona sesja plenerowa

Sesja ślubna nad morzem nie musi być organizowana w pełnym słońcu i ciepłej aurze. Wręcz przeciwnie, jeśli nie jest zbyt łatwo, wydobywam tajny arsenał kreatywności i sprawdzam swoje umiejętności w trudniejszych warunkach. Bez obaw, nie musicie martwić się o efekty. Sesja ślubna nad morzem będzie perfekcyjna niezależnie od pogody. Tafla wody jest niezastąpionym elementem romantycznej scenerii do sesji fotograficznej ślubnej.

Jeśli nie wybierzecie krajobrazu nadmorskiego, zastanówcie się nad sesją ślubną nad jeziorem. Wyjątkowe zdjęcia plenerowe na Pomorzu to nieograniczone możliwości doboru bajkowych plenerów ślubnych.

Sesja ślubna w górach? A może nad Morskim Okiem? Połączę krajobraz górski z niezmąconą taflą wody jeziora, by wzmocnić idealny, a zarazem naturalny efekt zdjęć. Fotografie ślubne w lesie to niezwykle romantyczne ujęcia, które polecam Wam o każdej porze roku. Na łące pięknie jest nie tylko latem, ale wiosną i jesienią. Zdjęcia ślubne w parku? Połączmy elementy miejskiej architektury z pięknem przyrody.

Sesja ślubna w niezwykłym budynku lub wyjątkowym miejscu

Wasza znajomość gdzieś się zaczęła, są miejsca niezwykle znaczące i takie, które chcecie na zawsze pozostawić we wspomnieniach. Może jest miejsce lub pasja, dzięki którym się poznaliście? Opowiedzcie mi o sobie, a ja wyłapię to, co można zamknąć na fotografiach plenerowych, które zachwycą Was w każdym detalu.

Zdjęcia ślubne na lotnisku na pamiątkę wspólnej podróży lub pasji do latania? Motocykliści? Sesja ślubna koniecznie na dwóch kółkach. Pomysł również dla fanów rowerów. Miłośnicy żeglarstwa lub paralotniarstwa? Polecam sesję ślubną na łodzi, żaglówce, na okręcie. Wyjątkowe zdjęcia ślubne na paralotni? To będzie mocny punkt Waszej, domowej galerii ściennej.

Zdjęcia ślubne na zamku, w pałacu lub sesja ślubna w ruinach? Zobaczcie, jak magicznie mogą wyglądać zdjęcia z sesji ślubnej w jednym z zamków na Pomorzu.

Inspiracje, czyli najmodniejsze style, w jakich robione są sesje ślubne

Podobnie jak w aranżacji wnętrz, w fotografii i dekoracjach pojawiają się trendy, tendencje i inspiracje. Moje zdjęcia przepełnione są naturalnością, która niezależnie od mody jest głównym elementem kompozycji. Jestem perfekcjonistą, dla którego zdjęcia z sesji plenerowej są odzwierciedleniem Waszych uczuć i moich umiejętności.

Z tego względu spajam wszystkie elementy, aby ułożyły się w idealnie dopasowaną układankę. Z chęcią wykonam dla Was fotografie ślubne w stylu industrialnym. Sesja ślubna w lofcie to niezwykły klimat, tam surowość aranżacji kontrastuje z Waszymi, gorącymi spojrzeniami.

Sesja ślubna rustykalna łączy się z modą na organizację wesel w salach, stylizowanych na wiejską stodołę. Modna, sesja ślubna rustykalna najefektywniej prezentuje się w letniej i jesiennej scenerii. Efektowne zabudowania łączą się z sielskim otoczeniem.

Sesja ślubna w stylu boho to propozycja dla miłośników wielobarwnych zestawień kolorystycznych, podróżników, zainspirowanych intensywnymi barwami, wyrazistymi wzorami i naturalnymi materiałami. Skomponuję dla Was kadry, w których styl boho fotografii ślubnych odzwierciedli Wasze pasje.

Sesja ślubna z psem i kotem? Oczywiście!

Coraz więcej Par Młodych decyduje się na sesję ślubną w towarzystwie swoich pupili. Domowe zwierzęta są często najważniejszymi przyjaciółmi, dlatego chcecie, aby były obecne w Waszych, wyjątkowych momentach. Pies, kot, królik, chomik, papuga? Dobierzmy miejsce, w którym wraz z Waszymi zwierzakami będziecie czuć się swobodnie. Sesja ślubna z psem to najpiękniejsza pamiątka dla właścicieli czworonogów. Sesja ślubna plenerowa z kotem? Jeśli będzie wystarczająco ciepło i słonecznie, z pewnością się uda.

Przed sesją ślubną – co musicie wiedzieć i o czym powinniście pamiętać

Sesja ślubna to wspaniały czas na powtórkę z emocji i szczęścia. Jeśli zdecydujecie się na sesję plenerową innego dnia, wybierzcie termin jak najmniej oddalony od terminu ślubu i wesela. Porozmawiajmy o miejscu, które będzie idealne na sesję ślubną. Kiedy ustalimy już dogodny termin, powinniście przygotować wszystko, co niezbędne, aby czas sesji fotograficznej był dla Was wspaniałą przygodą. Nic nie może Wam przeszkadzać, rozpraszać Waszej uwagi. Jesteście tylko Wy i obiektyw… nie licząc zachwycających terenów lub obiektów.

Co musicie zabrać ze sobą na sesję ślubną w plenerze?

 1. Stroje ślubne – suknię i garnitur.

 2. Dodatki, które mieliście przy sobie w tym wyjątkowym dniu (bukiet, nawet jeśli jest już zasuszony, kwiat do butonierki).

 3. Wygodne obuwie, niezbędne aby znaleźć się w tym jedynym, wyjątkowym miejscu.

 4. Obuwie ślubne, które założycie na czas wykonywania zdjęć.

 5. Subtelny makijaż, ograniczający błyszczenie się skóry twarzy.

 6. Naturalnie ułożona fryzura.

 7. Prowiant, aby podczas zdjęć czuć się komfortowo.

 8. Dobry nastrój, mnóstwo miłości.

Do sesji ślubnej nie musisz przygotowywać pełnego, ślubnego makijażu oraz fryzury. Wyglądaj pięknie i naturalnie.

Niech poniosą Was emocje

Sesja ślubna w moim towarzystwie to spotkanie w gronie znajomych. Jestem obserwatorem, który nie narzuca Wam póz i nie zachęca do sztucznych uśmiechów. Dla mnie liczy się naturalny efekt zdjęć. Minimalizm, połączony z ekspresją pozytywnych emocji. Gdy między Wami widać szczęście, uchwycę je w kadrach ślubnych zdjęć. Dopasowuję kompozycję do warunków otoczenia. Tworzę z nich idealnie spójne połączenia.

Na fotografiach ślubnych plenerowych wszystko jest idealnie dopasowane. Planuję i układam sobie koncepcję zdjęć, a następnie korzystam z tego, co przyniosą wspólne chwile w danym miejscu. Jeśli zauważam wyjątkowo urokliwe lub ciekawe zakątki, proszę Was, abyście ich nie ominęli. Mogę zasugerować, w jaki sposób powinniście się poruszać, abym mógł uchwycić Was w niezwykły sposób. Zaplanowane i spontaniczne ujęcia to więcej niż przewidywany efekt.

Ujęcia pełne naturalnego piękna, sesja ślubna, która pozostanie miłym wspomnieniem

Czy zdjęcia z sesji plenerowej są niezbędne? Oczywiście, możecie z nich zrezygnować, jednak robienie zdjęć plenerowych tylko po to, by uzupełnić ślubny album nie dla wszystkich jest atrakcją. Pary Młode, które do tej pory uczestniczyły w sesjach ślubnych plenerowych, na które umawialiśmy się innego dnia niż ceremonia i przyjęcie, przede wszystkim chwaliły sobie możliwość mentalnego powrotu do wspaniałych emocji, towarzyszących im w dniu ślubu. Emocji, którym już bez stresu towarzyszą radość, spokój, opanowanie.

Jesteście tylko Wy i wybrana, niezwykła sceneria. To wszystko widać na zdjęciach, które, już moja w tym głowa, nie wylądują na dnie albumu. Fotografia ślubna może być fotografią artystyczną. Największym komplementem dla mnie będzie Wasz uśmiech i ekspozycja zdjęć plenerowych w ramce, na ścianie Waszego wspólnego mieszkania. Pomysł na sesję ślubną? Zapraszam do kontaktu, zaplanujemy wszystko po kolei.

Wyślij zapytanie