Czym jest sesja rocznicowa, sesja małżeńska

Najprościej mówiąc to profesjonalna sesja zdjęciowa wykonana dla uczczenia kolejnej rocznicy ślubu, związku małżeńskiego. W ostatnim czasie zyskuje coraz bardziej na popularności. Bo przecież nie tylko ślub i wesele mogą być powodem do zrobienia sobie stylowej pamiątki fotograficznej.

Małżeńska sesja zdjęciowa to również oryginalny pomysł na prezent na rocznicę ślubu. I niespodziankę – dla siebie, współmałżonka, dla rodziców, a nawet dla babci i dziadka. Bo mogło zdarzyć się tak, że nie mieli jej, kiedy sami ślubowali sobie miłość.

Sesje na rocznicę ślubu można też potraktować jak swoistą kronikę albo dokumentalny projekt fotograficzny. Częstotliwość wykonywanych sesji zdjęciowych dobierzecie sobie sami. Nie muszą być realizowane co roku, choć nic nie stoi na przeszkodzie.

Niemniej przyjęcie pewnej regularności uczyni z takich sesji rodzinną tradycję i zapoczątkuje tworzenie wyjątkowego rodzinnego archiwum. Stworzycie nie tylko piękną pamiątkę dla siebie. Przy okazji dacie przyszłym pokoleniom szansę zobaczyć, jacy byli ich przodkowie. Zupełnie jak za dawnych czasów, kiedy znamienite rodziny zamawiały u malarzy swoje portrety.

Sesja na rocznicę ślubu

Może być na pierwszą, a także na 5, 10, 27 i 45 rocznicę małżeństwa.
Sprawdzi się w każdym przypadku, gwarantuję!

Zrób niespodziankę!

Wyobraź sobie jaką radość możesz sprawić,
kiedy powiesz o tym swojej drugiej połówce
😉

Portret Małżeński

A gdyby tak robić go na różnych etapach związku, nie tylko z okazji ślubu?
To zapis chwili i Waszych relacji w trakcie wspólnej drogi życiowej.

Bez okazji

Nie trzeba okazji na wspólne zdjęcia.
Okazją jest, że jesteście razem.

Celebruj związek

Możesz to zrobić na wiele sposobów,
ale to po sesji pozostanie trwały ślad.

Sesja zdjęciowa pomysłem
na małżeńską randkę?

Czemu nie?

Jak przebiega sesja rocznicowa

Jaki charakter będzie miała zaplanowana sesja rocznicowa

O ogromnej mierze zależy to od Was. Może odbyć się przy okazji spaceru. Lub pikniku w parku i mieć swobodny, niezobowiązujący charakter. Może być połączona z randką. W wynajętym na walentynki lub na weekend apartamencie, czy wyjazdem do hotelu. Albo zupełnie inaczej – podczas wypadu żaglówką na jeziorze, przejażdżki motorami czy jeszcze czegoś bardziej niecodziennego.

Jedno jest pewne – towarzyszyć jej będzie świetna atmosfera. I nawet jeśli macie obawy przed tym, jak wypadniecie, to efekt będzie wart zachodu. Nie raz przekonałem się, że nie ma ludzi niefotogenicznych, co najwyżej mogą być zestresowani. Moja w tym głowa, żeby sobie poradzić. 😉 Zwykle pierwsze obawy mijają po kilku minutach. A w miarę trwania sesji efekty stają się coraz lepsze i bardziej naturalne.

Spontaniczna Radość

Swobodna atmosfera sesji małżeńskiej wyzwala szczere emocje.
Celem fotografa jest złapać je w kadrze.

Portret Kobiecy

Chyba każda Kobieta chce być podziwiana.
Zmysłowy portret to dobry pomysł w każdym momencie.

Głębia w spojrzeniu

Uwodzić w życiu można na wiele sposobów.
Na zdjęciach uwodzi się spojrzeniem.

Bliskość na zdjęciach

Widać ją w gestach kochających się ludzi.
Splecione dłonie opowiadają historię bez udziału słów.

Jak przygotować się do sesji małżeńskiej

Przede wszystkim zabrać za sobą dobry humor. 😉  Sesja rocznicowa – jak każda inna – to nie zawody ani wyścig. Najlepsze efekty uzyskuje się, będąc naturalnym, czyli po prostu sobą. A jeśli zajdzie taka potrzeba, to podpowiem co zrobić, aby wyjść korzystnie na zdjęciach. Mnie też na tym bardzo zależy.

Czasem sesja rocznicowa jest niespodzianką dla drugiej osoby. Wtedy na pewno warto podpowiedzieć jak ubrać się na tę okoliczność. Dobrze, jeśli ubiór Was obojga będzie do siebie dopasowany przynajmniej stopniem elegancji. A rewelacyjnie, jeśli współgrać ze sobą będzie także kolorystyka ubrań.

Stylizowana sesja rocznicowa oprócz odpowiedniego ubioru będzie wymagała użycia rekwizytów dopasowanych do osiągnięcia zamierzonego efektu. Mogą to być np. makrama i łapacze snów przy sesjach boho. Albo lampiony i inne źródła nastrojowego światła. Pamiętajmy jednak, żeby nie skupiać się na nich bardziej niż na osobach, które mają być sfotografowane.

Kup Voucher na prezent

Chcesz zrobić wyjątkowy prezent rodzicom lub współmałżonkowi?

Żaden problem! Wystarczy, że skontaktujesz się ze mną i omówimy szczegóły. Wszystkie ustalenia pozostaną tajemnicą, również wysokość kwoty.

Voucher może być dedykowany imiennie lub in blanco, jeśli chcesz go wypełnić własnym, odręcznym pismem. Forma dostarczenia również będzie do Twojej dyspozycji. Mogę wysłać Ci pocztą przygotowany Voucher lub mejlem plik do samodzielnego wydrukowania, jak wolisz.

Naturalnie wyglądające
fotografie

Intymna przestrzeń
niedopowiedzenia

Sesja małżeńska a
sesja narzeczeńska

Dwoje kochających się ludzi, romantyczny nastrój, wspaniała pamiątka.
Więcej je łączy, niż dzieli, chyba tylko moment we wspólnej drodze.

Czas spędzony
we dwoje

Odskocznia od
codzienności

Sesja rocznicowa wieczorem

Romantyczny nastrój bezwiednie kojarzy się z nastrojowym oświetleniem.
Na zdjęciach doskonale podkreśli go ciepła tonacja zachodu słońca.

Odbitki i albumy na pamiątkę

Wyeksponuj efekt sesji z rocznicy ślubu

Zdjęcia robi się po to, żeby je oglądać. Nawet w erze fotografii cyfrowej nic nie przebije wartości dobrze wykonanych odbitek. Albo indywidualnie zaprojektowanego albumu. Fotografie z sesji małżeńskiej doskonale zaprezentują się oprawione w ramę na ścianach w sypialni. Lub w mniejszej formie na komodzie w salonie.

Poza tym to nadal najtrwalszy nośnik, niewrażliwy na awarię sprzętu, dysków, czy na przypadkowe skasowanie. A może chcesz zrobić prezent ważnym dla Ciebie osobom? Podarowanie tradycyjnej fotografii zrobi o wiele większe wrażenie. Zupełnie tak samo, jak wręczenie bukietu jest lepsze od wysłania e-kartki.

Zapytaj o szczegóły