Przed Wami prawdopodobnie pierwsza ważna uroczystość Waszego dziecka – Chrzest Święty. Doceniam, że trafiliście tu szukając takiego fotografa na chrzest, który z wyczuciem sfotografuje ten ważny dzień. Opowiem w kilku słowach o tym, co mogę dla Was zrobić. I pomogę w podjęciu dobrego wyboru.

Zdjęcia z Chrztu Świętego w Trójmieście

Chrzest to doniosła uroczystość, szczególnie mocno przeżywana gdy dotyczy ona pierwszego dziecka lub wnuczęta w rodzinie. Najczęściej jest ona jednak dużo bardziej kameralna niż np. ślub. Ma to swoje zalety, choćby takie, że w gronie zaproszonych osób znajdują się te najbliższe. Widać to bardzo po serdecznych relacjach między członkami rodziny. Widać również po trosce, z jaką traktowany jest mały członek rodziny.

Na co dzień mieszkam w Baninie. Między innym w tego powodu robię zdjęcia chrztów głównie na terenie Trójmiasta i najbliższych okolic. Fotografuję uroczystości Chrztu Świętego również w pobliskich miejscowościach, takich jak te spośród wymienionych poniżej:

BANINO |CHWASZCZYNO | ŻUKOWO | PĘPOWO | MISZEWO | WARZENKO | TOKARY | TUCHOM | BOROWIEC | RĘBIECHOWO | BARNIEWICE

Sesja w domu

przed Chrztem Świętym

Wprowadzenie do wspólnoty

Pierwsze decyzje podejmują rodzice.
Do momentu, kiedy sami
będziemy mogli je podejmować.

Fotografia Chrztu Gdańsk

Chrzest to jedna z przełomowych uroczystości w życiu rodziny. To symboliczne przyjęcie jej nowego członka do pewnej wspólnoty. To również moment, w którym Ojciec i Matka Chrzestna deklarują swój udział w wychowaniu małego człowieka. To także okazja do zjazdu rodzinnego, czasem nawet z odległych miejsc.

Reportaże z Chrztu Świętego, czy warto?

Zleciłaś przygotowanie cateringu, tort w cukierni też już zamówiony? Szatka, świeca i ubranko gotowe? Fryzura, makijaż i sukienka też już są? Przeżyj ten dzień z bliskimi nie zaprzątając sobie głowy zbędnymi sprawami. Skoro rozpoczęliście poszukiwania fotografa na Waszą uroczystość, to znaczy, że piękne zdjęcia są dla Was ważne. Fajnie było by myśleć, że są one jedynym powodem. Nie musisz zastanawiać się czy ktoś zrobi zdjęcia i czy będzie z nich ładna pamiątka. Profesjonalna fotografia chrztu Gdańsk – kogoś takiego potrzebujesz dla świętego spokoju 😉

Fotograf na Chrzest powinien mieć wyczucie sytuacji

Jakie cechy powinna mieć osoba, która towarzyszy z aparatem w ważnych i intymnych momentach z życia? Na pewno pomocne będzie wyczucie i umiejętność odnajdywania się w sytuacji. Bo przecież piękne kadry są ważne, ale najważniejsza jest uroczystość i jej niezakłócony przebieg.

Fotograf na Chrzest potrafi wyłapać odpowiednie momenty spośród biegu wydarzeń. Do tego potrzebna jest znajomość fotografowanego obrzędu i kolejności wydarzeń. Przykładam dużą uwagę do szczegółów, staram się wykonywać różne kadry. Obserwuję wszystkich uczestników, również zaproszonych przez Was gości. Wtedy mam pewność, że materiał z którego powstanie reportaż Chrztu Świętego jest bogaty i różnorodny. Mam nadzieję, że zdjęcia, które dostaniecie sprostają oczekiwaniom.

Kilka porad o chrzcinach, dzięki którym zdjęcia będą piękną pamiątką

Jeśli chcesz, aby Wasza uroczystość Chrztu Świętego przebiegła sprawnie, skontaktuj się ze mną. Osobiście przekażę Ci kilka wskazówek, dzięki którym wszyscy dobrze zaprezentujecie się na zdjęciach. W przygotowaniu znajduje się też mały poradnik i niebawem będzie można go pobrać.

Znak krzyża

Rodzice i Chrzestni wykonują go na czole dziecka

Sakrament

Kapłan polewa wodą główkę dziecka nad chrzcielnicą

Nałożenie szatki

Matka Chrzestna

Zapalenie świecy

Ojciec Chrzestny

Płomień świecy

Ogień stanowi dla chrześcijanina symbol życia i odrodzenia

Zobacz kilka przykładów reportaży z Chrztu Świętego

Chcesz się upewnić, czy reportaż z chrztu świętego będzie wartościową pamiątką w Twojej rodzinie? Masz rację, sam bym tak zrobił przed podjęciem decyzji ;). Niżej znajdziesz odnośniki do kilku wpisów, a każdy z nich opowiada inny dzień Chrztu Świętego. Fotografowałem je w różnych parafiach i o różnej porze roku.

Fotograf na Chrzest Trójmiasto

Zdjęcia pokazują ten wycinek z dnia uroczystości, na który zdecydowali się rodzice dziecka. To od Ciebie zależy, co dla Was sfotografuję. Po prostu kliknij w zdjęcie lub nagłówek akapitu i sprawdź, która opcja będzie najlepsza.

Fotograf Chrzest Święty w Sopocie

Fotograf na chrzest Sopot, fotograf na chrzciny? W ten sposób szukaliście właściwej osoby w Google? A więc jestem 😉 Jako fotograf towarzyszę wielu rodzinom w ważnych życiowych wydarzeniach. Może będę mógł zrobić też coś dla Was?

Zobaczcie niecodzienną sesję z chrztu w Sopocie. Jest wyjątkowa, bo sakrament świadomie przyjmował trzecioklasista. A na następny dzień brał udział w swojej Pierwszej Komunii Świętej. Ją także fotografowałem, w tym samym Kościele Garnizonowym pw. św. Jerzego w Sopocie.

Wszyscy mają telefony a w nich coraz to nowsze aparaty. Tylko czy gościom wypada tłoczyć się wokół chrzcielnicy? Czy zapraszasz ich po to, aby zajmowali się dokumentacją uroczystości? No i najważniejsze – czy na pewno potrafią zrobić dobre zdjęcia? Zdążą złapać odpowiedni moment, czyli polewania główki wodą święconą? Jeśli nie masz wątpliwości, to nie czytaj dalej 😉

Chrztu Świętego nie można powtórzyć, jest raz w życiu. Szkoda by było przegapić kluczową chwilę. Albo mieć poruszone lub za ciemne zdjęcia, prawda? Fotograf na chrzciny zagwarantuje Ci spokój o te sprawy. Dostaniesz profesjonalne i przed wszystkim piękne zdjęcia chrztu swojego dziecka.

Zdjęcia z Chrzcin w Gdyni Fotograf

Cennik: Ile kosztuje fotograf na chrzest

To ile kosztuje fotograf, zależy w dużej mierze od Ciebie. Skontaktuj się ze mną, a oddzwonię i dostosuję ofertę indywidualnie dla Ciebie.

Detale z uroczystości Chrztu świętego

Odpowiedni ubiór i dobrane do niego dodatki zadają szyku i podkreślają doniosłość chwili. Nie inaczej jest podczas Chrztu Świętego. To właśnie dlatego zadajesz sobie trud dopasowania bucików i ubranka. Atrybuty takie jak świeca i szatka pełnią określoną rolę w ceremonii. Wręczane pamiątki po latach będą się kojarzyć z chrzestnymi. Dekoracje w lokalu, smakołyki na słodkim stole mają sprawić, że zaproszonym gościom udzieli się uroczysty nastrój.

Dlatego zawsze pamiętam o sfotografowaniu tych wszystkich detali na Chrzcinach. Przygotowanie tego wszystkiego kosztowało Wasz czas i pieniądze, ale nie wszystkie przetrwają próbę czasu. Po uroczystości dostaniecie zdjęcia chrztu w puli do wyboru. Spośród nich będzie można wybrać również ujęcia detali towarzyszących Wam w tym dniu.

Album na chrzest

Album na chrzest jest najbardziej treściwym podsumowaniem reportażu i najlepiej utrwali zdjęcia z chrztu. Jeśli się na niego zdecydujecie, macie gwarancję, że będzie zaprojektowany całkowicie indywidualnie. Oznacza to zarówno projekt kart z wybranymi ujęciami, jak i dobór materiałów na oprawę. Oprócz tego możecie spersonalizować okładkę i/lub etui własnym grawerem.

Innymi ciekawymi opcjami na utrwalenie Waszych zdjęć mogą być produkty takie jak: TripleksFotoobraz, powiększenia w passe-partout. Zamiast albumu możecie zamówić ozdobne pudełko z odbitkami. Możliwości jest sporo, chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Pudełko z odbitkami

Album, odbitki, pendrive? A może w chmurze?
Wybierz rodzaj nośnika na jakim chcesz otrzymać swoje zdjęcia.

Macie już fotografa na Chrzest Święty swojego dziecka?

Chcecie abym wykonał dla Was piękne zdjęcia w dniu Chrztu Świętego? Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to piszcie lub dzwońcie 😉 Możecie też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej. Chrzciny dziecka na pewno warte są zafundowania sobie profesjonalnego reportażu.