Fotografia Dziecięca i Rodzinna — dlaczego warto robić profesjonalne sesje z rodziną

Jeśli jesteś Rodzicem, to fotografia dziecięca towarzyszy Ci na co dzień. Na smartfonie i w aparacie masz zapewne setki zdjęć Twojego dziecka. Często jednak brak Ci czasu, by przejrzeć je wszystkie, prawda? Widzisz, że dziecko rośnie tak szybko i zmienia się każdego dnia. Chcesz na zdjęciach zachować te chwile, dlatego sesja Twojej pociechy jest dla Ciebie.

Zdjęcia wykonane profesjonalnym sprzętem możesz wykorzystać do przygotowania kalendarza, albumu, obrazu czy pamiątki dla dziadków. Delikatny retusz zdjęcia sprawi, że cudowne oczy zabłysną jeszcze bardziej. A zwykła sceneria wyglądać będzie jak z bajki.

Ja, będąc również ojcem, mogę Ci zagwarantować, że do każdej sesji fotograficznej wkładam całe serce. By taka pamiątka dumnie wisiała na ścianie czy zdobiła strony albumu.

Widząc takie zdjęcie

Już jako dorosła osoba, będziemy mogli zrozumieć,
jaka miłość otaczała nieświadomego maluszka.

Klasycznie eleganckie fotografie

Studyjną sesję zdjęciową można zorganizować niemal wszędzie, nawet u Ciebie.

Mali odkrywcy

Dzieci są bardzo naturalne w tym, co robią. Kiedy są pochłonięte swoimi sprawami, można uchwycić ich indywidualny charakter.

Tata

Z Tatą po prostu jest fanie 🙂

Mama

Buziak od Mamy jest dobry na wszystko. Nawet bez okazji.

Beztroska zabawa

Prawdziwa radość jest z bycia tu i teraz. Z wiekiem o tym zapominamy.
Na szczęście dzięki fotografiom możemy łatwo to sobie przypomnieć.

Mężczyźni

Potrafią uśmiechem wywrócić życie do do góry nogami niezależnie od wieku.
Zasługują na bycie docenionym nawet na pamiątkowych zdjęciach.

Kobiety

Kokietują już od najmłodszych lat.
Niegdyś muzy rzeźbiarzy i malarzy, teraz natchnienie dla fotografów.

Ile kosztuje rodzinna lub dziecięca sesja zdjęciowa

Na cenę sesji zdjęciowej będzie miało wpływ kilka czynników. Najbardziej istotne to czas pracy i oczekiwany efekt finalny. Zdjęcia w formie cyfrowej na płycie lub w chmurze to standardowa forma rozliczenia. Zdjęcia w formie odbitek, zaprojektowany album albo powiększenia w ramkach lub passe-partout to dodatkowa usługa.

Pakiety sesji dziecięcej: Jak to działa

Wahasz się między ilością zdjęć? Niepotrzebnie! Nawet jeśli wybierzesz mniejszy pakiet, to po sesji masz możliwość wybrania większej ilości tych ujęć, które Ci się podobają 😉 Skontaktuj się ze mną, a oddzwonię i dostosuję ofertę indywidualnie dla Ciebie. Wybierzesz pakiet, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wystarczą Ci same ujęcia cyfrowe? Nie ma sprawy, możesz zrobić odbitki samodzielnie lub w innym terminie. Chcesz w pakiecie otrzymać ujęcia cyfrowe i odbitki, ale jeszcze nie wiesz jakie duże ramki do nich kupić? Żaden problem, możemy tej cenie zamienić proponowany  format na mniejszy, np. 13x18cm lub inny.

Nie wiesz jaki czas sesji będzie najlepszy? O tym i tak decydują dzieci 😉 Chodzi o to, by nikogo nie zmuszać, a udział w sesji był fajny dla każdego. Spokojnie, nawet podczas 1h jestem w stanie wykonać dużo więcej ujęć, niż będzie potrzebne. Ty dostaniesz do wyboru wstępnie przejrzany materiał, na pewno będzie w czym wybierać.

Pomysł na sesję dziecięcą

Zrealizuj własny pomysł na sesję zdjęciową dziecka. Sesja dla dziecka może się odbyć w parku, na plaży, w lesie. Umówienie się na sesję w najbliższej okolicy nie powinno mieć wpływu na cenę. Wyjazd w jakieś dalsze miejsce jak najbardziej tak.

Zależy Ci na czymś więcej niż zdjęcie na gotowym tle? Daj sobie trochę więcej czasu. A w zasadzie swojemu dziecku. To ono go potrzebuje w kontakcie z nową nieznaną osobą, jaką jest fotograf dziecięcy.

Fotografia dziecięca: Rekwizyty

Fotografia dziecięca to również sesje stylizowane. Mając własny pomysł, możesz na własną rękę zorganizować rekwizyty i ubranie lub przebranie. Czasem wystarczy je pożyczyć od znajomych albo skorzystać z wypożyczalni strojów.

Fotografia dzieci: ile zajmuje czasu

Rozsądny czas trwania sesji rodzinnej to 2 godziny. W ich trakcie powinno dać się przełamać ewentualną nieufność. I wykonać odpowiednią ilość ujęć, która pozwoli oddać w efekcie 30 zróżnicowanych i dopracowanych fotografii. Absolutne minimum to sesja trwająca 1h czasu, jednak może się okazać, że to trochę za mało.

Oczyma wyobraźni

Podróż do baśniowego świata jest łatwa, kiedy ma się kilka lat.
Wystarczy prosta sukienka i kawałek ściany od starej stodoły.

Puść wodze fantazji

Odpowiedni dobór oświetlenia sprawi, że nawet w przydomowym ogródku
możesz mieć bajkowe rezultaty z sesji fotograficznej.
Proste dodatki mogą zamienić sesję zdjęciową w fantastyczną zabawę.

RODZINNA SESJA ZDJĘCIOWA

Jak może wyglądać sesja zdjęciowa w gronie rodzinnym

Najważniejsze, żeby dla każdego jej uczestnika była dobrą zabawą i miło spędzonym czasem. Bo w gruncie rzeczy nie chodzi o same zdjęcia. Istotne są wspomnienia, które dzięki nim będą przywoływane. Na pewno dla najmłodszych pomocne będzie wymyślenie czegoś, co będzie niespodzianką, czymś niecodziennym.

Lecz uwaga – nie może nią być sam fakt udziału w sesji fotograficznej! Chodzi o to, aby sesja odbyła się „przy okazji” rodzinnej wyprawy, a nie była jej powodem.

Pomysłów jest całe mnóstwo. Może to być leniwy poranek na plaży, wycieczka do wesołego miasteczka. Albo piknik na zielonej trawce czy wyprawa na lody. Jeśli uprawiacie jakieś sporty lub aktywnie spędzacie czas, to zdjęcia mogą powstać w trakcie zabawy. Fotografia dziecięca to również kreowanie. Śmiało możecie zapytać fotografa nawet o nietypowe propozycje – im bardziej różnorodnie, tym ciekawiej.

Bliskość

W grupie zawsze jest raźniej, a co dopiero z ukochanym rodzeństwem. Zdjęcia z okresu dzieciństwa stają się rodzinnymi prawdziwymi skarbami. Zwłaszcza te utrwalone na papierze i oprawione w ramki.

Zaufanie

Pod czujnym spojrzeniem Taty można eksperymentować z nieznanym i stawać się odkrywcą.

Portret Rodzinny

Naturalna i swobodna atmosfera przynosi najlepsze efekty.
Fotografia dziecięca i rodzinna zyska na lekkości, jeśli będzie towarzyszyć zabawie.

Podziw bliskich

Wszyscy chcemy być dostrzeżeni i doceniani.
Najbliższa rodzina to najważniejsze osoby, które mogą nas uskrzydlać.

Wsparcie

Wiele trudnych rzeczy staje się łatwymi z odpowiednim wsparciem.

Szczęśliwe chwile

Będzie ich mnóstwo. Dzięki fotografiom zachowanym w albumie będziesz mieć pretekst
do opowieści o czasach młodości. Dzieci to uwielbiają!

SESJE ZDJĘCIOWE MAŁYCH DZIECI

Co jest ważne przy sesjach zdjęciowych małych dzieci

Fotografia dziecięca z udziałem najmłodszych dzieci to najwyższy poziom trudności w tej dziedzinie. W tym przypadku wszystko jest podporządkowane bohaterowi sesji. Żeby ją w miarę bezboleśnie przetrwać, należy najpierw zadbać o zapewnienie wszystkich potrzeb dziecka.

Wiąże się z tym dostosowanie pory sesji do pór karmienia i spania. W pomieszczeniu, zwłaszcza przy zdjęciach „skin on skin” ważna jest odpowiednia temperatura otoczenia. W zdjęciach studyjnych mniej natarczywe jest stosowanie światła ciągłego zamiast błyskowego. A mimo tych wszystkich starań, czasem okazuje się, że i tak trzeba odpuścić  😉

Fotografia niemowląt

Obserwując swoje dziecko wiesz, że zmienia się i rozwija bardzo szybko.
Równie szybko i bezpowrotnie mijają okazje
do uwiecznienia tego okresu na pamiątkowych fotografiach.

Zarezerwuj sesję!

Zrób prezent sobie i najbliższym!
Dziadkowie na pewno będą zachwyceni, kiedy otrzymają piękne zdjęcia swoich wnucząt.

Zachowaj wspomnienia!

Chcesz, aby Twoje dziecko mogło wspominać dzieciństwo z tą samą nostalgią co Ty?
Już teraz zadbaj o piękne zdjęcia z tego etapu w jego życiu!

Braterska więź

Fotografia dziecięca pozwala uchwycić szczególne relacje pomiędzy rodzeństwem.
Zachowaj je w rodzinnym archiwum na długie lata!

Wyślij Zapytanie