Fotograf Komunia Święta - dlaczego warto wybrać indywidualną usługę

Fotograf komunia” to najczęściej wpisywana fraza podczas wyszukiwania fotografa, który zrobi dla Waszej rodziny reportaż z przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Najczęściej spotykanym podejściem wśród rodziców przygotowujących swoje pociechy do sakramentu komunii po raz pierwszy, jest zatrudnienie jednego fotografa, a czasem też kamerzysty, który obsługuje całą ceremonię. Często jest to firma od lat obsługująca konkretną parafię. To rozwiązanie ma niewątpliwie kilka zalet, a głównym jest cena.

Wiąże się ono jednak z kilkoma ograniczeniami jak np. konieczność dostosowania się do woli ogółu, w tym również do ich gustu. Kolejnym minusem może być jakość wykonanych fotografii, nie tyle techniczna (choć też bywa różnie), co estetyczna. I co najistotniejsze – z czasem, jaki fotograf może poświęcić na każde dziecko z osobna w trakcie trwania uroczystości. Siłą rzeczy będzie go niewiele, a co za tym idzie zdjęcia okażą się bardzo powtarzalne.

Jeśli oczekujesz czegoś więcej od pamiątki z uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, warto rozważyć powierzenie zlecenia indywidualnie wybranemu fotografowi.

Podniosła atmosfera

Uroczysty nastrój wymaga podkreślenia go eleganckim ubiorem.

Odświętny wygląd

Komunia święta to bardzo często pierwsza okazja do ubrania prawdziwej koszuli.

Ostatnie poprawki

Nikt nie zrobi ich lepiej niż Mama

Portret

Wśród zdjęć z Pierwszej Komunii Świętej
nie może zabraknąć portretu z Pismem Świętym i świecą

Zdjęcie z Rodzicami

Uroczystość komunii przeżywają wszyscy domownicy.
Warto docenić ten fakt wspólnym zdjęciem.

Gest Błogosławieństwa Rodziców

Rodzice prowadzą przez życie do momentu, kiedy sami weźmiemy je w swoje ręce.
Dzięki ich wsparciu możemy wzrastać.

Oczekiwanie

Emocje wyrażają się nieświadomie.
Celem fotografa jest je uchwycić.

Ciekawość

Podniosłość chwili w trakcie Komunii Świętej
maluje zaciekawienie na młodych buziach.

Wybór fotografa na komunię świętą - na co zwrócić uwagę

Podstawową sprawą powinna być weryfikacja zdjęć – to one świadczą o umiejętnościach fotografa; można zapytać o to jak wygląda pełen reportaż z danego rodzaju uroczystości. Jeśli jest zgodna z oczekiwaniami, to sprecyzowanie oczekiwań pozwoli wycenić usługę odpowiednio do zakresu pracy i zamówionych dodatków takich jak np. album lub odbitki.

Indywidualna obsługa fotograficzna musi odbyć się w porozumieniu z Proboszczem parafii, w której odbywa się uroczystość. Obowiązkiem Rodziców jest uzgodnić z nim wolę skorzystania ze swojego fotografa. To pozwoli uniknąć nieporozumień w trakcie uroczystości, bo nie jest to właściwe miejsce na wyjaśnienia. Ważnym argumentem jest przebyty kurs liturgiczny. Jest to upoważnienie do fotografowania uroczystości kościelnych wydawane przez kurię. Dobrze też poinformować fotografa obsługującego komunię dla całej grupy dzieci i rodziców. Profesjonalista nie odbierze tego jako zagrożenie dla siebie i nie będzie przeszkadzał w wykonaniu zadania.

Specyfika pracy podczas obsługi uroczystości kościelnych wymaga od fotografa wyczucia i taktu. Nie może on przesadnie zwracać na siebie uwagi. Najnowsze, wysokiej klasy aparaty pozwalają fotografować bez konieczności używania lampy błyskowej, a cichy tryb pracy migawki nie zakłóca dźwiękiem przebiegu mszy świętej.

Przekazanie światła

Płomień świecy symbolizuje światło wiary i działanie Chrystusa.
Według słów Biblii jest on utożsamiany ze światłością.

Sakrament

Komunia oznacza jedność.

Podziękowanie

Biała róża dla Rodziców na koniec uroczystości.

Czas na Pamiątkowe Fotografie

Zgodnie ze zwyczajem po zakończeniu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej
wszyscy uczestnicy pozują do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Przyjęcie w restauracji po mszy świętej

Dostosuj zakres fotografii komunijnej do swoich potrzeb

Zlecając wykonanie indywidualnego reportażu fotograficznego z uroczystości rodzinnej, jaką jest Pierwsza Komunia Święta macie do wyboru różne warianty zakresu usługi. Może to być uzupełnienie pracy fotografa wybranego przez radę rodziców już w trakcie mszy w kościele. Inną opcją jest wykonanie pamiątkowej sesji i / lub reportażu z zaproszonymi gośćmi i rodziną w trakcie obiadu w restauracji. Wreszcie najbardziej rozbudowana możliwość – reportaż zawierający przygotowania w domu, mszę w kościele i pamiątkowe zdjęcia obok / wewnątrz kościoła oraz sesję w restauracji – każdemu według potrzeb.

Kuzynostwo i koledzy

Fajnie jest mieć ich wokół siebie
na co dzień i w ważnych momentach.
Zgrana paczka dobrze wyjdzie na wspólnym zdjęciu.

Odświętna Biel

Komunijna alba w połączeniu z wiankiem na głowie
i uśmiechem na buzi dają rewelacyjny efekt
😉

Zdjęcie z Siostrą

Starsza siostra dobrze wie jak ważny jest
odpowiedni dobór kreacji do okazji
🙂

Mama i Córki

Fotografia komunijna też może być nieszablonowa!
W radosnych chwilach warto pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

Swobodna
atmosfera

Naturalne
fotografie

Cała Rodzina

Wśród komunijnych zdjęć nie może zabraknąć ujęcia grupowego
ze wszystkimi zaproszonymi na uroczystość Gośćmi.

Odbitki i albumy na pamiątkę

Personalizowane pamiątki Pierwszej Komunii Świętej

Zdjęcia dobrze się ogląda we wspólnym gronie. Nawet w erze fotografii cyfrowej nic nie przebije wartości dobrze wykonanych odbitek albo indywidualnie zaprojektowanego albumu. Możesz wybrać spośród wielu materiałów i kolorów czyniąc go niepowtarzalnym.

Poza tym to nadal najbardziej trwały nośnik, niewrażliwy na awarię sprzętu, dysków, czy na przypadkowe skasowanie. A jeśli chcesz zrobić prezent ważnym dla Ciebie osobom, to podarowanie tradycyjnej fotografii zrobi o wiele większe wrażenie. Zupełnie tak samo jak wręczenie bukietu jest lepsze od wysłania e-kartki.

Fotografia Komunijna

Płyta, pendrive a może w chmurze?
Wybierz rodzaj nośnika na jakim chcesz otrzymać swoje zdjęcia.

Różnorodne kolory

Klasyczna biel doskonale sprawdzi się w połączeniu
zarówno z żywymi jak i stonowanymi kolorami.

Spójna oprawa

Wszystkie zamówione przez Ciebie dodatki
będą starannie wykonane w wybranym stylu.

Cennik: Ile kosztuje fotograf na Komunię Świętą

Zobacz cennik z proponowanymi pakietami na zdjęcia z komunii. Interesuje Cię sama Komunia Święta, czy może też zdjęcia w domu lub restauracji? A może przydała by się mała sesja zdjęciowa z gośćmi? To ile kosztuje fotograf, zależy w dużej mierze od Ciebie. Skontaktuj się ze mną, a oddzwonię i dostosuję ofertę indywidualnie dla Ciebie.

Macie już fotografa na Pierwszą Komunię Świętą swojego dziecka?

Chcecie abym wykonał dla Was piękne zdjęcia w dniu Pierwszej Komunii Świętej? Jeżeli macie jeszcze jakieś pytania, to piszcie lub dzwońcie 😉 Możecie też skorzystać z formularza kontaktowego poniżej. Komunia dziecka na pewno warta jest zafundowania sobie profesjonalnego reportażu.