Co roku pod koniec lata zaczynają pojawiać się kolorowe zdjęcia wśród okazałych żółtych kwiatów. Nie dziwię się, bo słoneczniki to wyjątkowo wdzięczny temat na tło przeróżnych sesji zdjęciowych. W tym artykule chciałbym pokazać Ci jak Ty możesz wyglądać na zdjęciach z Twojej sesji. Jeśli czujesz, że to coś właśnie dla Ciebie, to skontaktuj się ze mną jak najszybciej!

Sprawdź dostępność terminu i cenę

Sesja w słonecznikach: kiedy można zorganizować

Słoneczniki wysiewane są głównie w dwóch celach: ozdobnym oraz uprawnym, na nasiona. Te ozdobne są bardziej okazałe i zwykle rosną w mniejszych skupiskach. Dzięki temu najczęściej możliwe jest zrobienie ujęć z różnych stron. Można będzie sfotografować Ciebie w różnych ujęciach, zarówno ze światłem jak i pod słońce.

Słoneczniki na polach uprawnych są niższe, ale jest ich więcej i rosną dużo gęściej. Czasem na polu jest ich tak dużo, że sprawia ono wrażenie morza słoneczników aż po horyzont.

Czas kwitnienia jest dość długi. Słoneczniki można spotkać na polach i w ogrodach od lipca aż do października. Najbardziej okazałe są w końcówce sierpnia. Mając w planach takie kolorowe fotografie, warto rozejrzeć się w swojej najbliższej okolicy. Na pewno znajdziesz kilka miejsc ze słonecznikiem.

Jak się przygotować na zdjęcia w słonecznikach?

Skoro mamy już upatrzone miejsca, to dobrze było by zapytać o zgodę na realizację sesji. Słoneczniki najczęściej rosną na prywatnym terenie. Rzadziej zdarzają się samosiejki, ale najczęściej są to mniej liczne lub pojedyncze okazy. Wchodząc na czyjeś pole należy to uszanować i nie spowodować szkody w uprawach.

Jakie kolory ubrań na sesję w słonecznikach?

Słoneczniki same w sobie są bardzo efektowne i budują specyficzny klimat na ujęciach. Nam zależy, aby podkreśliły Ciebie na zmysłowych i romantycznych portretach. Dobrze sprawdzą się proste stylizacje, które będą harmonijnie współgrać z całością. Przy podejmowaniu decyzji możesz skorzystać z darmowego narzędzia, jakim jest koło kolorów. Przyjmując za bazowy kolor żółć płatków słonecznika, możemy wziąć po uwagę następujące wersje:

Kolory na sesję w słonecznikach - wersja analogowa

Wersja analogowa – w niej dobrze zagrają kolory o podobnym nasyceniu, leżące blisko siebie. Będą to więc odcienie od żółtego, do pomarańczowego. Można też pokusić się o wybór czerwonego koloru. Będziesz dobrze wyglądać w kolorowej sukience lub bluzce.

Kolory na sesję w słonecznikach - wersja monochromatyczna

Kolory na sesję w słonecznikach - wersja monochromatyczna

Wersja monochromatyczna  – szukamy w garderobie ubrań w jednym kolorze.  Nasycenie i jasność mogą się zmieniać, czyli dla żółtego uzyskamy też ciepłe brązy. To podejście sprawdzi się najlepiej jesienią lub kiedy łodygi słoneczników są już podeschnięte. Można się pokusić o bardziej oficjalny portret. Np. w białej koszuli i jasno brązowym garniturze, lub koszuli i spodniach. Akcentem fenomenalnie przyciągającym oko niech będzie intensywnie czerwona szminka.

Kolory na sesję w słonecznikach - wersja dopełniająca

Kolory na sesję w słonecznikach - wersja dopełniająca

Wersja dopełniająca – tu potrzebny będzie akcent w odcieniu niebieskiego. Kolor ten leży po przeciwnej stronie koła barw. Akcentem w ubiorze może być kapelusz do jasnej, białej lub żółtej sukienki. Albo klasyczne niebieskie jeansy do białej koszuli jeśli chcesz wyglądać przebojowo i zdecydowanie. Te same kolory wykorzystane w szortach i wiązanej bluzce wprowadzą więcej luzu i podkreślą dziewczęcy urok.

Wersja neutralna – nie wprowadzamy do stylizacji nowego koloru. W tym przypadku sprawdzą się biele, koronki, lniane, naturalne materiały. Biała, powłóczysta spódnica będzie idealną stylizacją na romantyczną sesję o zachodzie słońca. Świetnie zagra w zestawieniu z koronkową bluzką i słomkowym kapeluszem.

Unikaj koloru zielonego i jego odcieni w dużej ilości. Spowodują, że nie będziesz wystarczająco odcinać się od zieleni liści i łodyg słonecznika.

Jakie obuwie na sesję zdjęciową w słonecznikach?

Wybór butów nie będzie szczególnie istotny na zdjęciach w klimacie sunflower. Śmiało możesz postawić na wygodę, a najlepiej sprawdzi się płaskie obuwie, jak sandałki czy trampki. Po prostu raczej nie fotografuje się całej sylwetki na takich ujęciach. Słoneczniki rosnące nisko są gęste i przysłonią dół sylwetki w szerszych ujęciach. A pośród dużych roślin korzystniej jest się skupić na kadrach portretowych. Jeśli koniecznie chcesz mieć szpilki do bardziej oficjalnej stylizacji, to wystarczy założyć je tylko do konkretnego ujęcia.

Sesja zdjęciowa w słonecznikach: na co trzeba uważać.

Sesja w słonecznikach nie wiąże się z jakimś większym ryzykiem. Jedną rzeczą, o której warto pamiętać, jest możliwa obecność pszczół. Będą one pojawiać się w okresie, kiedy tarcze słoneczników są jeszcze młode i obsypane kwiatami. Dokładnie tak, kwiatami, bo słonecznik to nie pojedynczy kwiat lecz złożony z wielu drobnych obok siebie. 😉

Sprawdź dostępność terminu i cenę

Portret kobiecy wśród słoneczników

Szukasz pomysłu na sesję portretową dla siebie albo bliskiej Ci osoby? Sprawdź te pomysły na sesję kobiecą.

Sprawdź Termin i Cenę