fbpx

Sława Parku Oliwskiego sięga daleko poza granice Trójmiasta.

Park powstał jako kontynuacja przyklasztornego ogrodu założonego przez zakon Cystersów w XV wieku, a jego obecny wygląd jest skutkiem wpływu wielu mód na przestrzeni dziejów. Można w nim wyróżnić część barokową, chińsko-angielską, ogród botaniczny, palmiarnię, piękne szpalery drzew, stawy i przepływający Potok Oliwski.

Trudno też się dziwić, że sesja narzeczeńska w Parku Oliwskim jest częstym marzeniem przyszłych Panien Młodych. Jego popularność jest tak duża, że sprawia to kłopoty podczas fotografowania. Oczywiście nie z powodu braku fotogenicznych miejsc, bo tych jest mnóstwo. Zwyczajnie trudno jest upolować kadry, w których nikt postronny nie wejdzie w tło 🙂 A już szczególnym wyzwaniem jest zrobienie takiej sesji zimą, kiedy na parkowych ścieżkach królują świąteczne iluminacje.

Jak ktoś chce, to szuka sposobu

Kiedy już zdecydowaliśmy się z Agnieszką i Maciejem co do wyboru miejsca, pozostało nam tylko zaplanować odpowiedni czas. Chcieliśmy, żeby ich wiosenna sesja narzeczeńska w Parku Oliwskim nie pozostawiała złudzeń, co do pory roku kiedy była wykonana. W tym celu od paru dni zwracałem baczną uwagę na wszelkie drzewa, krzewy i klomby żeby nie przegapić momentu kwitnienia pierwszych pąków. I zgrać to wszystko z naszymi wolnymi terminami. Kiedy już udało się umówić, do gry weszła pogoda – było trochę pochmurno i ryzykowaliśmy trafienie na deszcz. Jak się okazało – deszcz trochę padał, ale dzięki temu cały park był prawie pusty i nikt nam w kadr nie wchodził 😉

Zapytaj o Termin i Cenę

2020 © Rafał Kowalski - Fotografia Ślubna - Gdańsk - Sopot - Gdynia - Pomorskie

Fotografuję uroczystości rodzinne wszędzie tam, gdzie chcecie abym był z moim aparatem. Najczęściej wykonuję sesje zdjęciowe w województwie pomorskim (okolice Gdańska, Sopotu, Gdyni, Kartuz, Kościerzyny, Pruszcza Gdańskiego, Chojnic, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Malborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Tczewa, Wejherowa, Słupska, ) w kujawsko-pomorskim (okolice Torunia, Bydgoszczy, Włocławka, Grudziądza, Świecia, Chełmna, Wąbrzeźna, Brodnicy, Golubia-Dobrzynia, Rypina, Ciechocinka, Inowrocławia) w warmińsko-mazurskim (okolice Elbląga, Olsztyna, Ostródy, Iławy) oraz w mazowieckim i wielkopolskim. Zwykle odległość nie jest dla nie przeszkodą, abym mógł wykonać dobre zdjęcia z ważnych dla Ciebie chwil w życiu.