fbpx

Praktyczne wskazówki dla Młodej Pary

Jesteś dumną narzeczoną, która nosi na palcu cudowny pierścionek? Czas na organizację ślubu i wesela! Masz przed sobą kilka wyjątkowych miesięcy i z pewnością słyszałaś wiele opinii, wskazujących na ogrom spraw do załatwienia. Dzień ślubu i wesela wymaga starannego zaplanowania, przewidzenia wielu, czasem nieprzewidywalnych okoliczności oraz sprawnej organizacji. Jeśli tak, to możliwe, że zainteresują Cię praktyczne wskazówki dla Młodej Pary.

Aby ślub i wesele były niezwykłym czasem, a przygotowania stały się wspaniałą okazją do spędzania czasu we dwoje i pierwszych, trafnych, wspólnych decyzji, skorzystaj z moich wskazówek.

Jestem fotografem ślubnym z doświadczeniem. Moja praca wiąże się z obserwacją, uczestnictwem w tych najważniejszych momentach oraz dokumentowaniem chwil i emocji.

Widzę wiele i tym, co widzę chcę podzielić się z Tobą, aby dzień ślubu stał się niezwykły, a Twoja uwaga mogła skupić się na uczestnictwie, bez nieustannego stresu i koordynowania. Od czego zacząć?

Praktyczne wskazówki dla Młodej Pary
Praktyczne wskazówki dla Młodej Pary
Praktyczne wskazówki dla Młodej Pary

1. Staranne planowanie sposobem na spokój i opanowanie

Planowanie ceremonii ślubnej oraz przyjęcia weselnego nie powinno być stresujące. To Twój czas, Ty będziesz najpiękniejsza i najważniejsza. Ustal każdy element tego wyjątkowego dnia i zaplanuj każdy szczegół. Wystarczy, że wyobrazisz sobie, czego będziesz potrzebowała w dniu ślubu.

Moja rada:

Radzę Ci zakupić praktyczny gadżet – planer ślubny. Jeśli wolisz wszystko zaplanować po swojemu, załóż zeszyt A4, w którym na pierwszej stronie zapiszesz datę ślubu, na kolejnej listę spraw, jakie musisz zorganizować, a kolejne poświęcisz szczegółowemu planowaniu.

Druga część zeszytu powinna być poświęcona każdemu miesiącowi, dzielącemu Cię od wydarzenia. Na ostatni miesiąc przed ceremonią pozostaw miejsce na każdy tydzień. Ostatni tydzień do ślubu rozdziel na każdy dzień, a dzień, poprzedzający ceremonię na godziny.

Ostatnią stronę zaplanuj na poranek ślubny – w tym dniu musisz się zorganizować, aby nie zapomnieć o tym, co najważniejsze. Jeśli organizacja nie jest Twoją mocną stroną lub nie masz czasu na panowanie, skorzystaj z usług doświadczonej agencji weddingowej.

2. Ty tu zarządzasz, zlecasz i wymagasz

Kiedy Twój planer ślubny jest już wypełniony listą gości, warto wybrać zaproszenia i winietki na stół w motywie dominującym, który towarzyszył będzie Ci podczas ceremonii i wesela. Aby cały ten dzień był wyjątkowy, zadbaj o jego piękną, spójną oprawę.

Planuj, wybieraj, konsultuj, lecz miej świadomość, że to Twój wyjątkowy czas i każdy element tej układanki musi idealnie pasować do Twoich oczekiwań.

Moja rada:

Ty dowodzisz przedsięwzięciem, dlatego zlecaj dopilnowanie poszczególnych elementów. Korzystaj z pomocy i talentów znajomych, rodziny. Powierzaj zadania bliskim, którzy będą dumni z możliwości wykazania się. Określaj konkretnie, czego potrzebujesz, jakie są Twoje wymagania i kiedy trzeba wykonać zadanie.

Unikniesz przemęczenia i frustracji, Twoi najbliżsi będą szczęśliwi, mogąc pomóc Ci w organizacji tych niezwykłych chwil. Do wykonania zadań wybierz osoby, którym ufasz na 200%, aby w dniu uroczystości nie pojawiły się problemy.

Uczestnicy, którzy nie otrzymają dodatkowych zadań, powinni odpowiedzialnie potwierdzić swoje uczestnictwo w ustalonym terminie. Niech konkretny termin będzie podany w treści zaproszenia.

Praktyczne wskazówki dla Młodej Pary
Praktyczne wskazówki dla Młodej Pary

3. Twoje indywidualne spojrzenie na tradycje weselne

Twój ślub i wesele to dzień, o którym marzysz. Oprócz Twojego szczęścia zależy Ci na dobrej zabawie uczestników wydarzenia. Ślub i wesele to wydarzenie, które łączy pokolenia, a sprostanie wymaganiom starszych członków rodziny oraz swoich znajomych może okazać się niemożliwe. Jak zorganizować wesele, na którym wszyscy będą bawić się doskonale?

Moja rada:

To Twoje chwile, które pozostaną w pamięci na całe życie. Rozpoczynasz nowy rozdział swojego życia, dlatego to, co Ty sądzisz o tradycjach i zwyczajach ślubnych i weselnych powinno połączyć się z planami organizacyjnymi, dotyczącymi formy i przebiegu uroczystości.

Jeśli masz innowacyjny pomysł na transport do ślubu, nie wahaj się go zrealizować. Chcesz powiedzieć „sakramentalne Tak” w przestworzach? Twoi bliscy z pewnością będą kibicować odważnemu pomysłowi.

Wybierając wodzireja, zespół muzyczny lub DJ-a, bierz pod uwagę własne preferencje muzyczne oraz łatwość nawiązania kontaktu z daną osobą.

Kto powiedział, że wesele musi trwać do białego rana? Właściwie może trwać, tyle że bez Ciebie i Twojego męża. Po oczepinach możecie wymknąć się i wyruszyć w wymarzoną podróż poślubną, a Wasi goście pod opieką świadków będą szaleć na parkiecie jeszcze przez wiele godzin.

4. Zwróć uwagę na detale

Ślub i wesele to niezapomniane momenty, które przez wiele lat wspólnego życia będą przywoływane w pięknych wspomnieniach. Nie zapominaj o detalach, które wpłyną na dopracowanie, dopieszczenie uroczystości zaślubin oraz przyjęcia.

Jeśli obawiasz się, że Twoi goście nie zwrócą uwagi na ogrom pracy, jaki włożyłaś w przygotowanie każdego detalu, bądź pewna, że dla własnego poczucia perfekcji warto zaplanować każdy detal. Potrzebujesz inspiracji?

Moja rada:

Detale to piękne, dopasowane dekoracje, których jakość nie zawiedzie Cię w dniu ślubu, to dekoracja na samochód, kwiaty w miejscu ceremonii oraz przyjęcia oraz stylowe gadżety, dzięki którym dzień ślubu będzie wyjątkowy.

Polecam odwiedzić wiodące portale ślubne, na których znajdziesz wiele pomysłów na kreatywne, modne wzbogacenie przebiegu wydarzenia. Znajdziesz tam niezwykłe pomysły, porady i przypomnienia o sprawach, które mogą umknąć Twojej uwadze.

Skorzystaj również z porad osób, które ten dzień mają już za sobą. Będzie to świetna okazja do spotkania? Zwróć uwagę na wyposażenie sali weselnej. Czy jej zasoby dekoracyjne i oświetlenie są zgodne z Twoją koncepcją? Czy DJ gotowy jest zadbać o oświetlenie strefy tanecznej oraz dym podczas pierwszego tańca? Czy dzieci na przyjęciu będą miały kącik do zabaw oraz opiekę animatora?

5. Pozytywne emocje od początku do końca uroczystości

Ślub i wesele to magiczne chwile, które warto celebrować i zachować na pamiątkę w przyszłości. Zadbaj o precyzyjną organizację tego dnia, aby w trakcie najważniejszych momentów móc skupić się na przeżywaniu i uczuciach, które tworzą wyjątkowość. Twój ślub i przyjęcie weselne to uroczystości, w których najważniejsze są miłość i radość.

Moja rada:

Otaczaj się ludźmi, którzy pomogą Ci być królową wydarzenia. Przy wyborze sali weselnej, fotografa ślubnego, oprawy muzycznej kieruj się nie tylko profesjonalizmem usługodawców, ale i życzliwością oraz otwartością.

Osoby, z którymi będziesz współpracowała przy organizacji i przebiegu uroczystości powinny być jak starzy, dobrzy znajomi, którzy wspierają Cię i wraz z Tobą, z zaangażowaniem tworzą niezwykłe wydarzenie.

Ślub i wesele to jeden dzień, którego przebiegu nie zmienisz po czasie. Zaplanuj więc wszystko z osobami, z którymi będziesz chciała dzielić te chwile. To one będą obok Ciebie, niech więc pomagają, nie zakłócają. Niech służą dobrą radą i wsparciem.

Powodzenia!

Wyślij zapytanie