Poznanie wzajemnych oczekiwań

Pierwsze spotkanie z fotografem trochę przypomina pierwszą randkę. Przynajmniej dla mnie, bo staram się na nim wypaść jak najlepiej i zrobić dobre wrażenie na moich potencjalnych klientach. Skoro już do niego doszło, to jesteśmy albo po rozmowie telefonicznej. Albo przynajmniej po krótkiej wymianie e-maili.

Najczęściej mieliście też okazję zapoznać się ze zdjęciami w portfolio, poczytać trochę wpisów na blogu lub zajrzeć na fanpage na wiadomym portalu. No dobrze, bądźmy szczery – w zdecydowanej większości zrobiła to przyszła Panna Młoda, Panowie raczej nie poświęcają temu aż tak dużej uwagi 🙂

A zatem – spotykamy się w jakiejś przyjemnej restauracji, bo przy kawie i ciastku lepiej się rozmawia. Poznajemy się, sprawdzamy czy dobrze nam ze sobą. To w moim odczuciu jest najważniejsze, bo sam chciałbym aby moje zdjęcia zrobił mi ktoś sympatyczny. Ktoś z kim nadajemy na wspólnych falach i przy kim można czuć się swobodnie. Zwłaszcza w dniu, w którym nerwy bywają napięte do granic i dodatkowy stres jest niewskazany.

Ktoś, kto ze swoimi umiejętnościami i doświadczeniem będzie właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. Bo dobry warsztat, porządny sprzęt i czujne oko są równie ważne jak wyczucie i takt. I cena usługi – ta też jest ważna, choć moim zdaniem to podsumowanie wszystkich poprzedzających ją czynników. Bo dobry deal to taki, kiedy wszyscy są zadowoleni 😉

Zawsze biorę aparat na pierwsze spotkanie z fotografem

Nie wspominałem o tym wcześniej i wiele razy widziałem lekkie zaskoczenie tym faktem. To moje narzędzie pracy i jest dla mnie przedłużeniem ręki. Niezwykle ważnym jest, abym posługiwał się nim intuicyjnie. Z jednakową swobodą w każdych warunkach. Zabieram go ze sobą, żebyście mogli się przekonać, że dobre zdjęcie można wykonać zawsze.

Zrobienie Wam kilku ujęć w zwykły dzień, bez żadnego przygotowania daje sporą próbkę moich umiejętności. Możecie skonfrontować zapamiętane przez siebie okoliczności spotkania z tym jak ja pokażę je na zdjęciach. Dostajecie ode mnie w prezencie i bez zobowiązań te kilka ujęć z naszego spotkania abyście z pełnym spokojem mogli dokonać jednego z ważniejszych wyborów na Wasz ślub.

Wyślij zapytanie