Kuźnia Smaków – Przyjęcie weselne w Małym Pułkowie

 

Kuźnia Smaków widok ogólny z parkingu

Wykonując zawód fotografa ślubnego mam okazję bywać w wielu różnych lokalach weselnych. Obserwuję, jak na przestrzeni lat zmienia się ta branża usług. I widzę, że całkiem spora liczba restauracji, sal i domów weselnych oferuje obsługę tego typu uroczystości na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Z mojego punktu widzenia to bardzo dobrze i nie ukrywam, że ułatwia mi pracę. Dobrze się pracuje z profesjonalistami w swojej dziedzinie, ryzyko jakiejś istotnej wpadki organizacyjnej jest wtedy znikome. Poza tym im ładniej przygotowany wystrój lokalu, tym ciekawsze stanowi tło do opowiadania zdjęciami historii ślubnych, a przecież o to w tym fachu chodzi. Jednym z tych wyróżniających się miejsc, w którym mogłem pracować jest restauracja i hotel Kuźnia Smaków.

Obejrzyj na filmie jak prezentuje się otoczenie Kuźni Smaków za dnia i wieczorem

Kuźnia Smaków doskonale nadaje się na Duże wesele

Kuźnia Smaków już od pierwszych chwil sprawia wrażenie dobrze przemyślanego miejsca pod kątem organizacji dużych uroczystości rodzinnych. Przede wszystkim zwraca uwagę rozległością terenu i przestronnością. Cały kompleks został pobudowany przy drodze w miejscu istniejącej przed laty dawnej karczmy. Stylem architektury nawiązuje do tradycyjnego w regionie budownictwa szachulcowego, czyli połączenia ceglanego muru z belkami drewnianymi, co niewątpliwie dodaje dużo uroku. Już z zewnątrz widać, że jest w stanie obsłużyć niemałą liczbę gości – w dużej, klimatyzowanej sali bankietowej można zorganizować wesele nawet na 150 osób. Oprócz tego we wnętrzu znajduje się restauracja, dwie sale konferencyjne i hotel na piętrach.

 

Przedsionek Sali Bankietowej w Kuźni Smaków
Sala Bankietowa stoły i podświetlany sufit
Duży parkiet taneczny Kuznia Smaków
Stoły biesiadne Kuźnia Smaków

 
Część biesiadna Sali bankietowej Kuźnia Smaków
Parkiet i drewniana więźba Kuźnia Smaków
Dekoracje florystyczne na stołach Kuźnia Smaków

 

Otoczenie zewnętrzne Kuźni Smaków Sprzyja spacerom i relaksowi

Teren przylegającym do hotelu i restauracji Kuźnia Smaków opada łagodnie w kierunku płynącej blisko Strugi Wąbrzeskiej. Między nią a budynkiem są duże, pieczołowicie pielęgnowane trawniki oraz sporej wielkości staw. W okolicy jest też sporo drzew, a tuż przed wejściem na salę weselną rosną po bokach dwie okazałe lipy. Nieco z boku najmłodsi goście mogą skorzystać z placu zabaw, a starsi spędzić relaksujące godziny w klimatycznej grillowni. Miejsce to jest czynne przez cały rok i może swobodnie pomieścić 35 amatorów grillowanych mięs i ryb oraz regionalnego piwa. W ciepłe dni można ucztować na powietrzu pod obszerną, zadaszoną werandą, co z pewnością doceniają bywalcy organizowanych tutaj zlotów motocyklowych. Całości obrazu dopełnia przestronny parking dla gości.

 

Wejście główne na salę bankietową Kuźni Smaków
Oczko wodne przed Kuźnią Smaków
Piękne letnie niebo nad Kuźnią Smaków
Grillownia i Hotel Kuźnia Smaków

 
Stoliki przy grillowni W Kuźni Smaków
Plac zabaw obok grillowni
Zjeżdżalnia dla dzieci Kuźnia Smaków

Menu w Kuźni Smaków – Dania Autorskie

Nazwa zobowiązuje, a poprzeczka kulinarnych doznań została postawiona wysoko. W ofercie restauracji Kuźnia Smaków Znajduje się wiele autorskich dań inspirowanych znanymi z naszych stołów składnikami. Uwagę przykuwają potrawy takie jak dorsz w porach, krem chlebowy z okrasą czy babka ziemniaczana z warzywami. Wśród listy dań można też odnaleźć dziczyznę, mięsa i ryby łączone z kaszami i owocami leśnymi, lecz wegetarianie także znajdą coś dla siebie. Równie ważną co smak potraw, jest estetyka ich podania na talerzu. Można ją na bieżąco obserwować na facebookowym fanpejdżu restauracji. Zasobna spiżarnia skrywa przyrządzane na miejscu i dojrzewające aromatyczne sery i wędliny.

Kuźnia smaków – lokalizacja

Kuźnia Smaków zlokalizowana jest w Małym Pułkowie, miejscowości leżącej blisko przecięcia się tras Toruń – Brodnica oraz Golub-Dobrzyń – Wąbrzeźno. Jadąc z Wąbrzeźna nie da się jej przeoczyć. Aby dojechać na miejsce z pozostałych kierunków, należy zjechać z ronda w Lipnicy w kierunku Grudziądza.

Adres: Kuźnia Smaków ul. Małe Pułkowo 20, 87-207 Dębowa Łąka
 


 

 

Sesja zdjęciowa w najbliższej okolicy Kuźni Smaków

Jeśli nie chcesz na długo zostawiać swoich gości, to śmiało możesz poprosić mnie o szybką sesję w trakcie wesela. Okolica daje duże możliwości skomponowania ciekawych ujęć, a ich charakter może być bardzo zróżnicowany. Sprzyja temu duża ilość zieleni i drzew, obecność płynącej i stojącej wody oraz ciekawa architektura budynków. Chcąc wykonać pamiątkowe ujęcia z najbliższymi można poprosić ich o wyjście przed salę zarówno w dzień, jak też już po zapadnięciu zmroku. Duże oświetlone okna sali bankietowej, czy też okazałe schody z pięknymi drzewami przed wejściem będą o wiele ciekawszym i bardziej charakterystycznym dla Twojego wesela tłem niż np. plastikowa ścianka z foto budki.

Opinia na temat Kuźni Smaków

Wykonując reportaż z wesela w Kuźni Smaków odniosłem przed wszystkim wrażenie, że mogę liczyć na pomoc obsługi w każdej sytuacji. To bardzo istotne, kiedy każda z osób pracuje na zadowolenie klientów przy obsłudze tak ważnej uroczystości. Niewątpliwym atutem jest przestronność miejsca, a duży parkiet z łatwym dostępem do stołów biesiadnych sprawia, że goście są bardziej skłonni do zabawy. Urządzona ze smakiem sala bankietowa z finezyjnie podświetlonym sufitem jest bardzo fotogenicznym tłem do reportażu ślubnego. Duża ilość miejsca pozwala na dyskretne rozmieszczenie niezbędnego oświetlenia błyskowego, o które nie będą się potykać goście. Dodatkowym atutem jest możliwość swobodnego fotografowania z każdego zakątka sali, co znacznie urozmaica komponowanie kadrów. Mogę śmiało wystawić ocenę 5 gwiazdek za całokształt wrażeń, co potwierdzają równie wysokie oceny spośród kilkuset opinii klientów w Google.

Chcesz zorganizować wesele w Kuźni Smaków i szukasz fotografa?

Mam na imię Rafał i jestem fotografem ślubnym. Jeżeli organizujesz właśnie Wasz ślub i wesele, to napisz do mnie wiadomość z terminem uroczystości, a ja przygotuję dla Ciebie ofertę. Możesz też przejrzeć więcej zdjęć w mojej galerii. Przekonaj się, czy styl fotografii ślubnej, który prezentuję, Ci odpowiada. Zwracam bardzo dużą uwagę aby zdjęcia były nośnikiem emocji i przeżytych chwil. Staram się by były ponadczasowe i jednocześnie naturalne i swobodne. Zapraszam.

powitanie gości przez szefa kuchni Kuźni Smaków

 
pierwszy taniec na parkiecie sali bankietowej Kuźni Smaków
Para Młoda na parkiecie Kuźni Smaków
Kuźnia Smaków - pierwszy taniec na weselu

 
Zabawa weselna w sali bankietowej Kuźni Smaków
Kuźnia Smaków - szaleństwo na parkiecie
Para Młoda wśród gości na parkiecie

 
Zakochana Para Młoda za stołem biesiadnym Kuźni Smaków

Warto zobaczyć

Jeśli chcesz zobaczyć więcej zdjęć z wesela w Kuźni Smaków, koniecznie przeczytaj ten wpis.