Dwór Fijewo – wesele w Golubiu-Dobrzyniu

Dwór Fijewo wygląd dworku z zewnątrz

Będąc fotografem na wielu weselach, zdarza mi się odwiedzać również odległe miejsca. Nie wszystkie z nich się wyróżniają, część z nich to typowe lokale weselne, w których widoczny jest kompromis jakościowy i estetyczny. Dwór Fijewo to zupełnie inna liga, po organizacji wesela z tym lokalu można się spodziewać tylko dobrych rzeczy. Już pierwszy rzut oka na pieczołowicie odbudowany i zadbany dziewiętnastowieczny dworek pozwala oczekiwać czegoś więcej. I tak też jest, choć trzeba mieć na uwadze, że mówię to z perspektywy fotografa ślubnego. Niemniej dzięki temu mam spore porównanie.

Dwór Fijewo idealne miejsce na eleganckie wesele

Dwór Fijewo robi wrażenie już od samego wjazdu. Po przekroczeniu progu oczom ukazuje się obszerny hol prowadzący wprost do najbardziej okazałej Sali Pałacowej. Jej wystój, dobór kolorów i sztukaterie na ścianach oraz suficie od razu przywodzą na myśl przyjęcia na najwyższym poziomie. Sala jest przestronna i jasna, może pomieścić nawet 80 gości. Duże okna od południowej strony wpuszczają odpowiednią ilość słonecznego światła. Neutralna kolorystyka wprowadza dostojny nastrój i bardzo dobrze prezentuje się na pamiątkowych zdjęciach. Oprócz tej sali, do dyspozycji są jeszcze dwie mniejsze, wszystkie trzy są klimatyzowane. Dzięki temu w Dworze Fijewo można zorganizować nawet duże wesele. Fotografowałem tam przyjęcie weselne, podczas którego stoły biesiadne znajdowały się w największej sali, a parkiet taneczny był piętro niżej w rustykalnej Sali Dworskiej w piwnicy. Najmniejsza z sal służyła za bawialnię dla dziecięcych gości.

Wnętrze Sali Pałacowej w Dworze Fijewo
Zastawa stołowa na weselu w Dworze Fijewo
Propozycja ustawienia stołów w Dworze Fijewo
Dwór Fijewo wystrój stołów weselnych

 

 

Szkło stołowe Dwór Fijewo
Dekoracje florystyczne Dwór Fijewo
Numeracja stołów Dwór Fijewo
Bukiety na stołach Dworu Fijewo

 

 

Kuchnia na Weselu w Dworze Fijewo – Uczta dla podniebienia

Na stronie Dworu Fijewo można znaleźć informację, że wyróżnia go niebanalne połączenie kuchni polskiej i międzynarodowej. Duży nacisk położony jest na regionalne dania i trunki charakterystyczne dla Kujaw i okolic Torunia. I z całą pewnością jest to prawda, bo w niewielu restauracjach jak do tej pory miałem okazję jeść zupę Czerninę / Czarninę z kluskami ziemniaczanymi, moją ulubioną odkąd pamiętam. Aby zadowolić też inne gusta, w karcie restauracyjnej obok tradycyjnych pierogów własnego wyrobu czy gulaszu z dzika można znaleźć takie pozycje jak pasty i burgery. Jest też specjalnie przygotowane menu dla dzieci.

Dwór Fijewo – lokalizacja

Dojazd do Dworu Fijewo jest banalnie prosty i nie sposób go przeoczyć. Jadąc od Torunia lub Grudziądza zobaczycie go zaraz po wjeździe do Golubia-Dobrzynia, tuż przed serpentyną drogi wijącej się przy Zamku Golubskim. Jadąc z pozostałych kierunków trzeba zmierzać drogą jak na zamek, a po wyjeździe na prostą szukać wjazdu po lewej stronie. Przed lokalem znajduje się przestronny parking, który bez problemu pomieści auta wszystkich zaproszonych gości.

Adres: Dwór Fijewo ul. PTTK 21, 87-400 Golub-Dobrzyń

Ciekawe miejsca w najbliższej okolicy Dworu Fijewo

Jeśli zamarzysz o szybkiej sesji w trakcie wesela, ale nie chcesz na długo zostawiać swoich gości, to proponuję udać się do przyległego parku. Nieckowaty kształt terenu z mnóstwem starych drzew tworzy intymną atmosferę i daje duże możliwości skomponowania ciekawych ujęć. Prezentuje się ciekawie nawet w bezlistnych porach roku, co możesz zobaczyć na przykładzie zrealizowanej przeze mnie sesji narzeczeńskiej (zdjęcia poniżej). Nieco dalej, ale na tyle blisko by iść piechotą, jest największa atrakcja regionu – Zamek Golubski. To również bardzo fotogeniczne miejsce, idealnie nadające się na klimatyczną sesję plenerową.  Dodatkowo ze wzgórza rozciąga się malowniczy widok na leżące u jego podnóża miasteczko Golub-Dobrzyń.

Sesja narzeczeńska przy Dworze Fijewo
Sesja narzeczeńska w parku koło Dworu Fijewo
Zdjecia w parku przy Dworze Fijewo
Park obok Dworu Fijewo

 

 

Pary Młode planujące nieco dłuższy pobyt w Dworze Fijewo mogą pokusić się o realizację pleneru ślubnego w następnych dniach po weselu. W niedalekiej okolicy znajdują się malownicze meandry rzeki Drwęcy, urokliwe lasy i jeziora. Jest też słynący z konkursów Chopinowskich dworek w Szafarni z pięknie utrzymanym zabytkowym parkiem, rezerwat Góra modrzewiowa czy ruiny pałacu.

Opinia na temat Dwór Fijewo

Moja prywatna opinia na temat Dworu Fijewo jest bardzo pozytywna. Wybierając ten lokal na miejsce swojego przyjęcia weselnego można być pewnym, że zrobi on duże wrażenie na gościach. Dotyczy to zarówno dopracowanego wystroju, standardu usług jak i wyśmienitej kuchni. Miałem okazję fotografować tam zarówno przyjęcie weselne jak i tworzyć zdjęcia, które można podziwiać na stronie internetowej dworu. Widziałem wnętrze każdego z pokoi, jak też apartamentu i śmiało mogę powiedzieć, że Dwór Fijewo zasługuje na więcej, niż swoje nominalne 3 gwiazdki. Potwierdza wysoka ocena 4,5 gwiazdki spośród kilkuset opinii klientów w Google.

Chcesz zorganizować wesele w Dworze Fijewo i szukasz fotografa?

Mam na imię Rafał i jestem fotografem ślubnym. Jeżeli organizujesz właśnie Wasz ślub i wesele, to napisz do mnie wiadomość z terminem uroczystości, a ja przygotuję dla Ciebie ofertę. Możesz też przejrzeć więcej zdjęć w mojej galerii. Przekonaj się, czy styl fotografii ślubnej, który prezentuję, Ci odpowiada. Zwracam bardzo dużą uwagę aby zdjęcia były nośnikiem emocji i przeżytych chwil. Staram się by były ponadczasowe i jednocześnie naturalne i swobodne. Zapraszam.

Przygotowania w apartamencie Dworu Fijewo

 

 

Spinki do mankietów Pana Młodego
Pan Młody w trakcie przygotowań do ślubu
Muszka Pana Młodego

 

 

Państwo Młodzi przed wyjazdem na ślub do kościoła

 

Pocałunek Pary Młodej
Panna Młoda tańcząca w Sali Dworskiej
Para Młoda na parkiecie Sali Dworskiej
Pan Młody w trakcie oczepin

 

 

Warto zobaczyć

Jeśli masz ochotę zobaczyć więcej ujęć z wesela w Dworze Fijewo, koniecznie przeczytaj ten wpis.